aA
Garbės žodis, kai nusprendžiau čia eiti, nežinojau, kas šiame Klaipėdos restorane yra virtuvės vadovas. Tikrai nežinojau. Tik mačiau, kad daug rekomendacijų, ir kad žmonės tikrai, tikrai siūlo ten nueiti. Kodėl čia jus įtikinėju? Tuojau paaiškinsiu.
Avienos kąsneliai
© A.Užkalnio nuotr.

Klaipėda nepasikeitė nuo to laiko, kai ten paskutinį kartą buvau (neseniai) – mieste vis dar tuščia, vis dar labai lengva pastatyti automobilį, ir kažkaip viskas labai tvarkinga atrodo. Liepų gatvėje restoranas „Monai“ šviečia tokia tvarka ir naujumu, kad nepagalvotum, kad jis jau veikia bene pusę metų. Garbės žodis, iš lauko atrodo, kad restoraną atidarė šiandien. Tai nėra blogai. Būtų blogiau, jei atrodytų tuščia, kaip baldų salone, bet čia ne tas atvejis. Prisėdę daug žmonių, žinoma, kai kurie spokso ir atsisukinėja, bet ką jau jiems padarysi.

Blogiau yra prie netolimo stalo necivilizuotais balsais bliaunanti kompanija, kur lietuvių verslininkai priiminėja užsienio partnerius ir pasakoja juokus taip garsiai, kad atrodo, jog jie bando kompensuoti juokų lėkštumą ir labai prastą anglų kalbos išmanymą kalbėjimo garsumu. Čia tas atvejis, kai pasakei kažką užsienietiškai, niekas nesuprato, reiškia, reikia kalbėti garsiau. Susišnekėti buvo sunku, ir mano veidas pradėjo atspindėti nepasitenkinimą. Mano veidas labai greitai ir tiksliai atspindi nepasitenkinimą. Miela ir draugiška padavėja klausia, ar viskas gerai. Sakau, „tiems daugiau nepilkit“. Čia gerą bajerį skėliau, manau. Kaip manote jūs?

Žinote tą jausmą, kai jau nuo duonos ir juo labiau nuo valgiaraščio ir nuo pirmųjų patiekalų apima jausmas, kad viskas bus neregėtai gerai? Turbūt nežinote, iš kur jūs galite žinoti. Čia aš negalėjau nustoti galvoti, kad jau jiems nieko nebereikia daryti, kad aš apie juos jau galvoju gerai. Tik tada sužinojau, kad šefas čia – Vytautas Samavičius, vienas geriausių Lietuvos šefų, kuris sukūrė tokį nuostabų Klaipėdos restoraną, kaip Momo Grill, ir beveik nuliūdau, nes man prieš akis pradėjo plaukti viskas, kas dabar bus.

O bus taip. Dabar reikės parašyti apie dar vieną puikų Klaipėdos restoraną, ir vėl ir vėl nustebti, na, kodėl, po velnių, tuo pat metu mano gimtasis Kaunas nieko tokio negali padaryti, be vieno vienintelio meksikietiško „Agave“, kuris savo puikumu tik pabrėžia mano mylimo miesto prie Nemuno beviltybę. Kaskart, kai reikia pasirinkti, kur Kaune pavalgyti ir ką nors išbandyti, aš pradedu lieti įniršio ašaras. Viešpatie, kodėl? Kodėl ten vis tie patys liūdni „itališki“ restoranai, kuriuos gali itališkais vadinti tik tie, kas nemyli itališko maisto (visi jie giriasi, kad turi krosnį, ir dėl to, suprask, ten baisiai skanu, bet čia tas pats, kas sakyti, kad kuri nors mokykla yra labai gera, nes turi suolus ir kėdes), ir dar kažkokie žulikai, kurie bando nesąžiningais keliais pasireklamuoti mano portale „Laukinės Žąsys“ ir gauti gerus įvertinimus. Ukš, nelabieji.

Ir atsitiko viskas taip, kaip sakiau. Trise sėdėjome tame restorane ir viskas, ką galiu neigiamo pasakyti, buvo labai baisus nealkoholinis vynas, kurio atnešė vieną taurę (aš negalėjau gerti alkoholio, nes vairavau); aš suprantu, kad tai nėra restorano kaltė, kad jie patys to baisumo negamina, bet, prašau, dėl mūsų visų, pašalinkite tą šlykštybę iš savo teritorijos. Juo labiau, kad yra puikios, elitinės kolos iš labai elitinio Britanijos gamintojo. Tiems, kas negeria alkoholio.

Visa kita buvo tik viena fantastika ant kitos. Tuno tartaro užkandis (€7,50) – sumanus, elegantiškas, dailus. Nuo jūros šukučių (€10,90) galima buvo apsiverkti (iš laimės). Aš galėčiau sėdėti ir valgyti tas šukutes, kol manęs neišvarys iš restorano. Buratos sūrio užkandis su mažyčiais svogūnėliais (€5,60) buvo ir įsimenamas, ir subalansuotas, ir toks, kad tik norėjosi dar.

Aštuonkojis (€14,20) buvo pasislėpęs po padažu, bet koks jis buvo – aromatingas, tobulos konsistencijos, nei traškus, nei guminis; toks, koks ir turėtų būti aštuonkojis, jei žinote, apie ką aš kalbu. Tą patį galima pasakyti apie starkį (€14,50) – jis dingo nuo lėkštės greičiau, negu mes galėjome suprasti, kas čia įvyko.

Ir lygiai tą patį pasakysiu apie ėrienos gabaliukus (€16) – puikūs, tobuli, aš eičiau ir valgyčiau juos ir vėl. Nebent „IDW Esperanza Resort“ restorane esu Lietuvoje valgęs geresnę ėrieną, ir tai nesu tikras, ar tikrai ten buvo taip jau smarkiai geriau. Vyriškas, tvirtas patiekalas.

Kadangi prie stalo buvo desertų valgytojų, paragavome ir desertų, ir ten buvo kažkokia fantastika – vienas apvalus torto (gaivus, €3), ir sūrio pyragas, už kurį skanesnį esu valgęs tik Kalifornijoje. Daugiau niekur skanesnio sūrio pyrago ragavęs nesu. Lietuvoje juo labiau.

Trise sumokėjome €90,60 ir arbatpinigius.

Restoranas vadinasi „namų restoranas“ – suprask, daugiau skirtas kompanijoms, kad pasėdėti, kaip namie. Aš nebūčiau tikras dėl tokio klasifikavimo: man namų maistas nepatinka, nemėgstu saviveiklos ir vyresniosios kartos obsesinės fiksacijos ties svečių vaišinimu, kuris visada virsta šėrimu („valgykit, valgykit, kodėl nieko nevalgote“). Leidėja ir žurnalistė Jurga Baltrukonytė labai gerai yra paaiškinusi tai – vyresnioji karta per maistą parodo savo meilę, nes kitaip parodyti jos nemoka, o kalbėjimo tradicija jai svetima. Todėl, sakau jau aš, ta vyresnioji karta neša baltą mišrainę ir šaltieną, ir kiša tuos patiekalus ten, kur turėtų būti širdis, protas ir jausmai, net jei jų niekas nenori. Restoranas „Monai“ nieko panašaus neturi ir neprimena, todėl jei čia ir namų restoranas, tai kažkokių geresnių namų, o ne to, kas Lietuvoje namais laikoma.

Klaipėda gali džiaugtis. Ir vėl sėkmė. Penkios žąsys iš penkių. Eikite ten visi, ir kuo greičiau. Tai jūsų privalomos programos dalis šiai vasarai vakarų Lietuvoje.

Monai, Liepų g. 4, Klaipėda. Tel. +370 626 63362. Facebook profilis.

Nuo antradienio iki penktadienio – nuo 11:30 iki 22:00, šeštadieniais nuo vidurdienio iki 22:00, sekmadieniais nuo 11:00 iki 16:00.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Kainos svetur: kiek už duoną ar bananus teks sumokėti Emyratuose (170)

Jungtiniuose Arabų Emyratuose tikrai ne visur vienodos kainos – Abu Dabis ar Dubajus jau...

Seimas palaiko Nausėdos siūlymą didinti mokesčius ne darbo pajamoms (46)

Seimas priėmė svarstyti prezidento Gitano Nausėdos siūlymą kitas nesusijusias su darbo...

Per klaidą nurašytos lėšos banke: įspėjimų ar baudų bankams nėra (72)

Retkarčiais pasirodo žinia apie per klaidą nurašytas sumas nuo banko klientų sąskaitų. Bankui...

SEB bankas keliems šimtams klientų per klaidą nuskaitė pinigus (94)

Sekmadienį SEB bankas keliems šimtams klientų per klaidą nuskaitė pinigus, tačiau juos žada...

Kaip pinigus skolina vyrai: pasitikėjimą stato ant žodinio susitarimo (19)

Teisinių palaugų bei skolų išieškojimo bendrovės „Legal Balance“ užsakymu apklausus 400...

Top naujienos

Išskirtinė DELFI medžiaga: kas vyksta gaisro pragare Alytuje ir kokias prognozes pasakoja ugniagesių vadovas papildyta 15:30 (430)

Sekmadienį ir toliau kovojama su gaisru padangų perdirbimo gamykloje Alytuje. Alytaus...

Nors Venckienės ekstradicijai uždegta žalia šviesa, tolesnis procesas priklauso nuo JAV (96)

Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kalinamos buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatai...

Matijošaičio sprendimas pribloškė tėvus: taip atimamas paskutinis duonos kąsnis (376)

„Žinau Giraitės tėvų nuotaikas, jie visi panikoje, išsigandę. Jaunos šeimos dar tik kuriasi...

ES narės atvėrė kelią „Brexitui“ atidėjimo nesvarstė (13)

Europos Sąjungos ( ES ) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti...

Mirtį sėjusiai grupuotei „Vagner“ artėja galas: Putinas negalėjo atleisti už fiasko Sirijoje (402)

Po mirtinos nesėkmės Sirijoje Vladimiras Putinas parodė samdinių grupei „ Vagner “ jos...

Patyręs prancūzų onkologas pataria, kaip užkirsti vėžiui kelią: yra 7 auksinės taisyklės (46)

Daugiau nei keturiasdešimties metų su onkologiniais pacientais dirbantis prancūzų gydytojas dr....

Šiškauskas: kauniečiai – favoritai, tačiau argumentų gali atrasti ir „Rytas“ (2)

Ramūnas Šiškauskas per šešis Vilniaus „Ryte“ praleistus metus pats ne kartą ir ne du stojo...

Šalis, kurioje niekas nematė bankomatų, o SIM kortelės – visų trokštama retenybė (11)

Eritrėja dažnai vadinama viena represyviausių Afrikos valstybių, kurioje žmonėms stinga...

Daina Gudzinevičiūtė: net būdami darželinukais jau norime varžytis ir būti geresniais už kitus

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pirmą kartą šautuvą į rankas paėmė būdama dvylikos....

Atostogos! Kaip pasiruošti kelionei lėktuvu su autistišku vaiku?

Daug šeimų nori, bet nedrįsta keliauti lėktuvu su autizmo spektro sutrikimą turinčiu vaiku....