Optimistai nėra tiesiog žmonės, kuriems stiklinė yra pusiau pilna. Jie taip pat uždirba daugiau pinigų nei pesimistai mažiau serga. Specialistai sako, kad optimistiškai į gyvenimą žiūrintiems žmonėms yra mažesnė tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis ir jie ilgiau gyvena, rašo „fastcompany.com“.
© Shutterstock nuotr.

„Vaikai gimsta optimistais, tačiau vėliau juos sugadina ... gyvenimas, – juokauja sveikos gyvensenos tinklalapio „MindBodyGreen.com“ vienas iš įkūrėjų ir vadovas Jasonas Wachob. – Keičiasi aplinkybės ir įsigali cinizmas, tačiau daugelis mūsų giliai širdyje nori grįžti prie vaikystės optimizmo.“

Knygos „Užkrečiamas optimizmas“ autorius Davidas Mezzapelle optimistais domisi penkerius metus. „Kai kurie žmonės iš prigimties yra didesni optimistai, – sako jis. – Tačiau tikrai tikiu, kad iš prigimties negatyvus ar pesimistiškas žmogus gali kontroliuoti ir keisti savo požiūrį. Tai nereiškia užsimerkti ir įsivaizduoti, kad esi devintame danguje. Dažnai žmonės man sako, kad tiesiog yra realistai. Tačiau realybė taip pat gali stabdyti žmogų. Sujunkite optimizmą su gyvenimo patirtimi ir gausite puikų derinį.“

Kaip ir bet kokį įprotį, optimizmą reikia praktikuoti kiekvieną dieną, sako J. Wachobas. Jis ir D. Mezzapelle pateikia septynis svarbiausius optimisto bruožus.

1. Dėkingumas

Anot D. Mezzapelle. Optimistai yra dėkingi už kiekvieną gyvenimo akimirką. „Ryte šviečia saulė, jūsų vaikas ar šuo džiaugiasi jus pamatęs ir pan. – būkite dėkingi už tuos mažus gyvenimo dalykus“, – sako jis.
Optimistai taip pat atranda gerą ir sunkumuose, gyvenimo kliūtyse ir nesėkmėse, nes jos sustiprina žmogų ir padaro jį atsparesnį. „Susidūrę su bet kokia problema optimistai supranta, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“, – sakė D. Mezzapelle.

2. Jie aukoja savo laiką ir energiją

Ar tai būtų savanoriška pagalba vietinėje benamių valgykloje ar pagalba draugams – optimistai turi įprotį padėti kitiems. „Tai padeda įvertinti tai, ką turi. Tai tikrai geras būdas pradėti dirbti su savimi siekiant tapti optimistu“, – sako J. Wachibas.

Su juo sutinka ir D. Mezzapelle. „Nesvarbu, ką išgyvenate. Turite būti geri kitiems ir jiems padėti. Altruizmo dvasia leis optimistiškiau žvelgti į gyvenimą“, – sakė jis.

3. Jie domisi kitais žmonėmis

Istorijos apie kitų žmonių sunkumus skatina optimizmą, sako D. Mezzapelle. „Žmonės dažnai mano, kad jie vieninteliai išgyvena sunkumus, skiriasi, serga vėžiu ar turi finansinių bėdų, – sakė jis. – Išgirdę, jog kiti žmonės taip pat turėjo tokių pačių sunkumų ir juos įveikė, žmonės įgyja vilties, o viltis yra optimizmo pagrindas.“

Anot J. Wachobo, labai gerai yra skaityti įkvepiančias istorijas. „Tai galime daryti kiekvieną dieną. Kasdien galime perskaityti apie nuostabius žmones, kurie įveikė didelius sunkumus“,– pabrėžė jis.

4. Optimistai save apsupa optimistais

Esate žmonių, su kuriais bendraujate, suma, aiškina J Wachobas. „Jeigu bendraujate su pesimistais, kiekvieną kartą su jais bendraudami jausitės vis prasčiau. Jeigu bendrausite su optimistais, labai lengva persismelkti ta teigiama energija“, –sako jis.

D. Mezzapelle labai mėgsta kartoti olimpietės gimnastės Mary Lou Retton pasakytą frazę, kad „Optimizmas yra laimės magnetas“. „Tai gryna tiesa, – sako jis. – Kai aplinkui esantys žmonės yra teigiamai nusiteikę, ir jūs esate geresnės nuotaikos.“

5. Optimistai neklauso pesimistų

Tai, ką kiti žmonės daro ir sako, atspindi jų požiūrį į gyvenimą, ne jūsų, sako D. Mezzapelle. Optimistai nelabai rimtai vertina kitų žmonių nuomonę, jeigu ji neatitinka jų nuomonės. Tai reiškia, kad jie neklauso tų, kurie jiems sako, kad jie negali pasiekti savo tikslų.

„Galite nesutikti su kitų žmonių nuomone. Tai ir yra gyvenimo grožis, – sako D. Mezzapelle. – Neleiskite, kad pesimistų nuomonė jus paveiktų. Tai jų realybė, ne jūsų.“

6. Optimistai atleidžia kitiems

Tai gali būti lengviau pasakyti, nei padaryti, tačiau optimistai, anot D. Mezzapelle, sugeba atleisti. „Paprasčiausias būdas atleisti yra suvokti, kad praeitis yra praeitis. Susitaikykite su tuo, kad tai negadintų jums dabarties“, – teigė D. Mezzapelle.

7. Optimistai šypsosi

Šypsena sukuria laimingą atmosferą, kuri traukia kitus, sako D. Mezzapelle. JAV Kanzaso universiteto mokslininkai sako, kad šypsena taip pat gerina fizinę žmogaus būklę. Nusišypsokite, nors ir nelabai norisi šypsotis, ir tikrai pajusite, kaip įtampa atslūgsta ir fiziškai jaučiatės geriau.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Tūkstančių gyventojų laukia pokyčiai: skaitiklius tikrins dažniau (284)

Pakeisti visus vandens skaitiklius, kur kas dažniau juos metrologiškai tikrinti, o kartu ir didinti...

Pirkėjai jaučiasi apgaudinėjami, prekybininkai bėdos neįžvelgia (401)

Atidesni pirkėjai prekybos centruose jau seniai pastebėjo, kuomet už tą pačią, ar kiek didesnę...

Paaiškino, kodėl žmonės nori beprotiškai brangių daiktų (72)

Kas verčia žmones leisti tūkstantines sumas daiktams ir pramogoms, kuriais mėgautis būtų galima...

Pigiausių atostogų beieškant: pirmiausia atsakykite sau į šiuos klausimus (36)

Apibūdinimai „pigu“ ir „gera“ nebūtinai turi prieštarauti vienas kitam, kai kalbama apie...

Kodėl torto kaina prekybos centre ir mažoje kepykloje skiriasi kone dvigubai? (27)

Proginis tortas su Barbe mažoje kepyklėlėje kainuotų 50 eurų, o prekybos centre – vos 30.

Top naujienos

Nemirsetoje įsitaisęs naftos magnatas oficialiai pripažintas žemgrobiu (46)

„Minijos naftos“ direktorius turi griauti tvorą, ardyti trinkeles ir naikinti nuotėkų...

Reikšmingas įvykis pasaulio politikoje: kokia kryptimi žengs Kinija? (54)

Kas penkerius metus pasaulis stebi, kaip Kinijos valdančioji partija rengia savo suvažiavimą....

E. Šileikis apie dvigubą pilietybę: argumentai svarūs, bet nežinau ar konstitucinio kalibro

Seimo prašymu Konstitucinis teismas vėl ėmėsi dvigubos pilietybės klausimo. Teismo prašoma...

A. Pitrėnienė – jau ne bedarbė, vadovaus Skuodo vaikų darželiui (263)

Neperrinkta į Seimą, priversta skandalingai palikti savo draugės Laimutės Anužienės vadovautą...

Užsimojo pagerinti prekybos tinklų darbuotojų sąlygas (76)

Po to, kai buvo pasirašytas nacionalinis susitarimas dėl šalies pažangai būtinų reformų ,...

Artėja permainos – jau paspaus šaltukas (17)

Nors šiuo metu vyrauja ganėtinai šilti ir palyginti sausi orai , visgi, pokyčiai jau atkeliauja....

Nustatė, kas žmonėms kelia didesnę nostalgiją – vietos ar daiktai (6)

Nostalgija - tai dalykų iš praeities ilgesys. Dažnai nostalgija lydima ir nepagrįsto...

Kosmose dedasi įdomūs dalykai – liūtys skalbia ne tik Žemę, staigmenų pateikė ir Saulė (3)

Apie didžiausią šios savaitės, mėnesio, turbūt ir metų astronominį atradimą - gravitacines...

Kaip rasti svajonių antrą pusę?

Negaliu rasti antros pusės! Jau nebežinau ką daryti. Visi turi poras, o aš ne!

Po Rusiją keliaujantis lietuvis: Baikalo saloje karvės didesnės žvaigždės nei C. Ronaldo (3)

Penktoje pasakojimo apie kelionę į Sibirą dalyje autorius pasakoja kaip jiems sekėsi nedidelėje...