Į Skaistakalnio parką vedančioje Sporto gatvelėje įsikūrusi Dargužių šeima sumanė, kaip sode užderėjusiais obuoliais pasidalinti ne tik su kaimynais.

Nuosavame name gyvenantys sutuoktiniai sumeistravo ant tvoros simpatišką dėželę, kasdieną ją pripila obuolių, o kad praeiviams būtų drąsiau į rudens gėrybes ranką ištiesti, dar ir užrašė „vaišinkitės“.

Dargužių kieme auga ne viena obelis ir rudeniui atėjus šeimininkai sulaukia nemažo derliaus.

Tad jie sumąstė juo pasidalinti su visais. „Daug obuolių prikrenta, patys nesuvalgome, tai kur dėsime?“, – su šypsena klausia idėjos sumanytoja Milda Dargužienė. Pasak moters, kas neturi savų obuolių, būna labai patenkinti išvydę tokią dėžutė.

Taip panevėžiečius Dargužiai vaišina jau trečius metus. Pradžioje sulaukdavo ir nelabai malonių atgarsių.

Pasak M. Dargužienės, maži vaikai mėgdavo obuolius mėtyti į tinklinę tvorą, o šie įstrigdavo ir pūdavo. Dabar išdaigininkai turbūt suaugo, kad šeimininkai daugiau neberanda primėtytų ar prakąstų vaisių.

M. Dargužienė džiaugiasi sulaukianti daug gerų atsiliepimų.

Obuoliais vaišinasi ir moksleiviai, ir vaikai su mamomis, ir močiutės, eidamos pro šalį, pasiima vieną kitą saldų vaisių. Greičiausiai obuolių dėželė ištuštėja esant geram orui, kai praeiviai traukia pailsėti į Skaistakalnį.

„Pasivaišinę žmonės padėkoja ir laimės palinki“, – džiaugėsi M. Dargužienė. Anot jos, tas ir skatina ją su vyru toliau dalintis gausiu derliumi.

Daugiau skaitykite - naujienos.lt.

Susiję straipsniai
Top naujienos