Apsimoka auginti nederlingose žemėse

Pagal KPP priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ trečiąją veiklos sritį „Trumpos rotacijos plantacinių želdinių įveisimas“ parama skiriama gluosniams (karklams), drebulėms, baltalksniams įveisti. Iš šių augalų gaminama energetinė žaliava – biomasė. Biomasė gali iš dalies pakeisti šiuo metu importuojamas naftą, dujas ir anglis.

Pagal šią veiklos sritį jau gaunantys paramą ūkininkai pripažįsta, jog auginti medelius biokurui – puiki alternatyva tradiciniam ūkininkavimui. Eligijus Jasaitis iš Kauno rajono Dievogalos kaimo paramą pagal trečiąją veiklos sritį „Trumpos rotacijos plantacinių želdinių įveisimas“ gavo prieš trejus metus. Savo turimoje žemės valdoje jis augina gluosnius.

Sprendimą dalyvauti šioje veiklos srityje vyriškis paaiškina paprastai: „Gyvenu viename rajone, o turima žemė – kitame. Net jei ten būtų 20 km, ūkininkauti per atstumą būtų sudėtinga. Juk ir techniką tektų gabentis. O dabar jokių rūpesčių. Pasisodini, kartais nuvažiuoji, ir viskas. Juokaujame, kad energetinių augalų auginimas – užsiėmimas visam gyvenimui. Juos galėsime auginti ir 15, ir 40 metų“, – pasakoja E. Jasaitis.

Aurelija Kasperavičienė iš Semeliškių miestelio Elektrėnų savivaldybėje pasakoja, kad auginti trumpos rotacijos augalus pasirinko po to, kai išbandė kitų kultūrų auginimą savo valdomoje žemėje, tačiau įdėtos pastangos nepasiteisino. „Žemės nėra derlingos, todėl auginant kitas kultūras mažai kas iš to išeidavo. Net neturėjome didelių planų. Po to pradėjome ieškoti alternatyvos, ką galima būtų su ta žeme padaryti. Taip atradome veiklos sritį „Trumpos rotacijos plantacinių želdinių įveisimas“. Dabar auginame gluosnius, sekasi tikrai neblogai. Nuvažiavus pasižiūrėti, kaip jie auga, vaizdas išties džiugina akį. Ypatingai palyginus su tuo, ką matydavome ten pasėję kitus augalus“, – sako A. Kasperavičienė.

Galutinis terminas atsiskaityti

Įsipareigojimas, kuris yra svarbus paramos gavėjams, teikusiems paraiškas nuo 2014 m. liepos 28 d. iki 2014 m. spalio 31 d., susijęs su projektų įgyvendinimo ir jų užbaigimo terminu. Projektų įgyvendinimo laikas, kuris turi būti nurodytas su paraiška pateiktame projekto apraše negali būti ilgesnis kaip 2015 m. rugsėjo 30 d. Šiuo laiku paraiškas pateikusieji atsiskaityti už įgyvendintą projektą bei pateikti galutinį mokėjimo prašymą NMA turės ne vėliau kaip 2015 m. rugsėjo 30 d.

Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk prie NMA „Facebook“ paskyros arba apsilankyk NMA svetainėje.

Užrs. Nr. 20141108-01