Kiaulių augintojų vertinimu, bandos yra parduodamos dėl to, jog kainos mažmeninėje prekyboje nekyla pakankamai greitai, kad būtų galima padengti rekordiškai dideles išlaidas pašarui.

Nors ir Europos Sąjungoje kelios valstybės ėmė finansiškai remti ūkininkus ir taip padeda jiems prisitaikyti prie naujų reikalavimų, gamintojams, kurie nepakeitė savo gamybos technologijų per dešimties metų pereinamąjį laikotarpį, gali ateiti nutraukti veiklą. Naujosiose valstybėse narėse augintojai yra mažiau pažeidžiami - jie į gamybos sistemas investavo dar stodami į bendriją.

„Tai taikoma ir Lietuvai. Mūsų žiniomis, kaimynai lenkai naujus reikalavimus pasitiks pasiruošę mažiau, nei mes, todėl tai yra gera žinia mūsų augintojams, kurie galės išnaudoti šią kaimynų spragą, parduodami jiems dalį savo kiaulių“, – teigia Saulius Leonavičius, 11 kiaulių kompleksų Lietuvoje valdančios „Saerimner” vadovas.

Lietuvoje kiaulių gamyba metai iš metų mažėja. Nuo 1991 metų bendras kiaulių kiekis nuo 3 mln. sumenko iki mažiau nei milijono. Statistikos departamentas skelbia, kad 2012 metų pradžioje Lietuvoje tebuvo auginama 790,3 tūkst. kiaulių, o tai yra 15 proc. mažiau nei 2011 metais tuo pačiu metu, kai jų Lietuvoje buvo 929,4 tūkst.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (19)