Ceremonijoje dalyvavo Švedijos ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, iš Švedijos specialiai atvyko „Väderstad" generalinė direktorė Christina Stark, lydima bendrovės statybų vadovo Bosse Engholmo ir Bengto Gustavssono, kuris bus atsakingas už statybas Lietuvoje. Prieš užbetonuojant kapsulę į ją buvo įdėtas visų svečių pasirašytas laiškas, kuris galbūt po daugelio amžių taps įdomiu ateities archeologų radiniu.

„Väderstad" generalinis direktorius Lietuvoje Romas Naudžiūnas pažadėjo, kad didžiausia šventė vyks metų pabaigoje, kai duris atvers naujasis agrocentro pastatas ir „Väderstad" švęs savo įmonės Lietuvoje veiklos dešimtmetį.

Ch. Stark teigė, kad „Väderstad" įmonei Lietuvos rinka yra labai svarbi ir, ko gero, viena svarbiausių apskritai. Pirmoji „Väderstad" technika į Lietuvą buvo atvežta prieš 15 metų ir ji, ne kartą viešėjusi mūsų šalyje, matė, kaip sparčiai vystosi Lietuvos žemės ūkis. „Džiaugiuosi, kad galėjome priimti sprendimą plėstis Lietuvoje kai tik tada, kai šioje šalyje švenčiame veiklos dešimtmetį, - sakė „Väderstad" generalinė direktorė. - Atsižvelgiant į tai, kokia svarbi įmonei yra Lietuvos rinka ir jos ūkininkai, nutarėme dar labiau pagerinti savo veiklą ir serviso darbą."

Ji taip pat dėkojo „Väderstad" komandai Lietuvoje, kurią vadino „fantastiška". „Geras šios komandos darbas sudarė sąlygas mums plėstis ir investuoti Lietuvoje", - teigė įmonės vadovė ir pažadėjo, kad bendrovė toliau plės žemės dirbimo padargų ir sėjamųjų asortimentą, tobulins juos.

Pasak R. Naudžiūno, žemės ūkio technikos gamintojų ir pardavėjų sėkmė labai priklauso ir nuo palankios bei kryptingos žemės ūkio politikos šalyje. Žemės ūkio ministras K. Starkevičius, pasidžiaugęs, kad tokios stiprios įmonės inestuoja Lietuvoje, savo ruožtu patikino, kad ir naujuoju BŽŪP laikotarpiu nuo 2014 m. taip pat bus numatyta ES lėšų ūkiams modernizuoti.

„Tad jūsų investicijos Lietuvoje - savalaikės", - „Väderstad" vadovams sakė ministras. Jis neslėpė, kad Lietuvos ūkininkai šio ženklo žemės ūkio techniką vadina viena geriausių ir ja pasitiki. „Dėl to nekyla abejonių, nes Švedijoje gamtos sąlygos yra gal net sudėtingesnės nei Lietuvoje, tad jūs turite dirbti su patikima technika", - kalbėjo ministras.

Ambasadorė C. Ruthström-Ruin teigė, kad „Väderstad" investicijos yra pozityvaus bendradarbiavimo tarp Švedijos ir Lietuvos ženklas, nes Švedijos įmonės daugiausia investuoja mūsų šalyje. „Džiugu, kad tokia stipri švedų įmonė nusprendė investuoti Lietuvoje ir parodė pasitikėjimą šios šalies rinka. Lauksiu kvietimo į agrocentro atidarymo šventę gruodį", - šypsojosi ambasadorė.

R. Naudžiūnas atkreipė dėmesį, kad iš pusantro tūkstančio Lietuvoje dirbančios įvairios „Väderstad" technikos 10 proc. yra įsigiję Kėdainių r. ūkininkai. Tuo itin džiaugėsi šio rajono meras R. Diliūnas. „Labai gerai, kai į Lietuvą investuojamas bent vienas litas, dar geriau, jeigu jis investuojamas į Kėdainių rajoną. Suprantame, kad esame geografiškai palankioje vietoje. Bet į mūsų rajoną žemės ūkio technikos bendrovės investuoja ir todėl, kad čia yra vieni stipriausių, jeigu ne patys stipriausi, Lietuvos ūkininkai. Geri ūkininkai gali įpirkti ir tokią techniką kaip „Väderstad", - didžiavosi savo krašto žemdirbiais meras.

Naujasis „Väderstad" pastatas bus skandinaviško stiliaus - jį projektavo švedų kapitalo įmonė „Sweco Lietuva". Rengdami projektą visas detales derino su „Väderstad" koncerno vadovais. „Sweco Lietuva" yra viena didžiausių inžinerijos kompanijų Lietuvoje. Pasak jos viceprezidento Valdo Babaliausko, jie yra prisilietę praktiškai prie visų didžiųjų energetikos projektų šalyje.

Daugiau kaip tūkstančio kv.m agrocentrą sudarys dviejų aukštų administracinis pastatas, remonto dirbtuvės ir sandėliavimo patalpos, o lauke bus eksponuojama technika. Statybos darbai patikėti bendrovei „Lakaja". Statybų rangovo parinkimą organizavo „Sweco Lietuva".

Šiemet 50-ąjį gimtadienį minintis „Väderstad" koncernas gamina universalią techniką žemės įdirbimui ir sėjai, nuolat investuoja į mokslinius tyrimus ir plėtrą. Įmonę prieš penkis dešimtmečius įkūrė ūkininkų Rune ir Siw Starkų šeima. Šiandien „Väderstad" valdo broliai Crister, Andreas, Bo ir sesuo Christina Stark. Jie sugebėjo smulkų šeimos verslą išplėsti iki bendrovės, kurioje dirba 900 darbuotojų.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės