Premjeras Algirdas Butkevičius pažadėjo pieno gamintojams per artimiausias dvi savaites pranešti, kuo valstybė galėtų prisidėti prie „Pienas LT“ kooperatinės pieno perdirbimo gamyklos, didinant ūkininkų kooperacijos galimybes ir padedant Lietuvos pieno sektoriui tapti konkurencingesniu, rašoma kooperatyvo pranešime spaudai.
© Organizatorių nuotr.

„Pieno gamintojų organizacijos Lietuvoje kuriasi vangiai ir kaip tik šitos įmonės užbaigimas būtų pavyzdys kurtis ir kitiems kooperatyvams Lietuvoje“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Į susitikimą su Vyriausybės vadovu į „Pienas LT“ gamyklą atvyko visų įtakingiausių žemdirbių organizacijų vadovai. Ir nors jų ūkiai asmeniškai nepriklauso kooperatyvui „Pienas LT“, jie solidariai ragino valdžią prisidėti prie „Pienas LT“ galimybių plėtros.

Bendra gamyklos vertė, kurios visa produkcija bus eksportuojama, siekia 41 mln. eurų, tačiau labiau kooperuotis ūkininkams trukdo bendras pieno sektoriaus neefektyvumas ir šiemet stipriai smukusios pieno supirkimo kainos. Pastarosios mūsų šalyje mažėjo sparčiausiai iš visų Europos Sąjungos valstybių.

„Kitos šalys kur kas geriau pasiruošė pieno kvotų panaikinimui (kvotos panaikintos šių metų pavasarį). Pavyzdžiui, Lenkija nuo to laiko net 11 kartų sparčiau nei Lietuva didino pieno gamybą, nes pas kaimynus pasirūpinta vertikalios integracijos kooperacija, ko nėra pas mus“, – pranešime teigė ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Naglis Narauskas.

Pasak jo, tik pieno ūkių efektyvumo didinimas ir vertikali jų integracija į kooperatyvus padėtų Lietuvos pieno sektoriui tapti konkurencingesniu.

„Pieno sektorius, kurio konkurencingumas yra tik tada, kai žaliava yra pigiausia ES, o žaliavos gamintojai neuždirba pelno, yra pavojingai netvarus ir ilgainiui gali susidurti su egzistencinėmis problemomis“, – pabrėžė N. Narauskas.

„Pienininkų nuostoliams padengti ES skyrė daugiau kaip 12 mln. eurų. Tiek pat skirta paramos ir iš valstybės biudžeto. Taip, tas lėšas ūkininkams išdalino, o kas toliau? Juk pieno kainos nekyla“, – retoriškai klausė Lietuvos pieno gamintojų asociacijos pirmininkas Jonas Vilionis.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas tikino, kad ŽŪK „Pienas LT“ gamykla pagal savo pajėgumus ir apimtis yra beprecedentis kooperacijos projektas. ŽŪK „Pienas LT“ pajėgumai leistų per parą perdirbti apie 650 tonų žaliavinio pieno.

„Akivaizdu, kad gamykla perdirbs tokį didelį kiekį žaliavinio pieno, kuris darys didelę įtaką pieno sektoriuje. Kitos šiuo metu veikiančios pieno perdirbimo gamyklos turės konkuruoti su ŽŪK „Pienas LT“ dėl žaliavos, o tai bus naudinga pieno gamintojams. Juk artimiausiu metu Lietuvoje dar daugiau žaliavos nebus pagaminama“, – įsitikinęs ŽŪR pirmininkas A. Stančikas.


„Pastatyta įmonė išties konkurencinga, o iš premjero lūpų išgirdome, kad kiek leis galimybės, valstybė prisidės prie šio projekto“, – sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas.

Pašnekovo įsitikinimu, jeigu Vyriausybė ir Žemės ūkio ministerija neparemtų „Pienas LT“ projekto, būtų akivaizdžiai pademonstruota, kad valdžiai nerūpi nei pieno gamintojai, nei žemės ūkio sukuriama pridėtinė vertė.

„Iš D. Mendelejevo elementų lentelės Lietuvoje mes neturime nieko, išskyrus žemės ūkį. Juk sunkmečiu būtent žemės ūkis buvo tuo garvežiu, kuris tempė šalies nuostolių traukinį“, – kalbėjo LŪS vadovas J. Talmantas.

Per premjero vizitą buvo pagarsintos įvairios galimos paramos projektui formos. Pavyzdžiui, Žemės ūkio paskolų garantijų fondas galėtų padengti dalį palūkanų už kreditus, kuriuos yra prisiėmęs „Pienas LT“ gamyklos projektui.

ŽŪK „Pienas LT“ kooperatyvą sudaro per 200 pieno gamintojų, kasdien patiekiančių rinkai apie 360 tonų žaliavinio pieno. 2014 m. ŽŪK „Pienas LT“ apyvarta siekė 45 mln. eurų.
„Pienas LT“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pienininkai: kainos pasiekė viršūnę (72)

Rinkos ekspertai prognozuoja, kad 49 proc. per metus išaugusios pieno supirkimo kainos pasiekė...

Ieškoma, kaip geriau apskaičiuoti liūčių padarytus nuostolius (12)

Žemės ūkio ministerija ir nuo liūčių nukentėjusios savivaldybės ieško būdų, kaip tiksliau...

Nuo liūčių nukentėję Kauno rajono ūkininkai atleisti nuo žemės mokesčių (6)

Kauno rajono savivaldybės taryba pirmadienį priėmė sprendimą, kuriuo nuo žemės mokesčių...

Žemaitijai - kiaulių maro grėsmė iš Latvijos (7)

Rytinėje Lietuvos dalyje siaučiant afrikiniam kiaulių marui, kyla grėsmė, kad užkratas per...

Žemdirbių dėl lietaus patirti nuostoliai galutinai paaiškės tik sausį (13)

Žemės ūkio ministerijai iki lapkričio 1-osios laukiant žemdirbių ir savivaldybių...

Top naujienos

Dingusio baikerio artimieji imasi šukuoti Trakų apylinkes nuolat atnaujinama  (122)

Baikerio Aivaro Kilkaus artimieji imasi šukuoti Trakų rajono apylinkes, kur gyvena asmuo, įtariamas...

Dėl A. Kilkaus dingimo teismas suėmė įtariamąjį, aiškėja naujos detalės atnaujinta 13.49 val. (326)

Kino operatoriaus padėjėju dirbančio baikerio Aivaro Kilkaus dingimo istorijoje – naujos...

Reitingai: smuko D. Grybauskaitės populiarumas, valstiečiai su konservatoriais žengia greta (10)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas rugsėjo mėnesį šiek tiek smuko, o tarp...

Rūmai ant Tauro kalno gali atitekti Azerbaidžanui (4)

Azerbaidžano respublikos ambasada Lietuvoje nusitaikė pirkti buvusių Profsąjungų kultūros rūmų...

Drabužiais prekiaujantis tinklas H&M pakliuvo į skandalą (25)

Švedijos drabužių gamintojas ir parduotuvių tinklas „Hennes&Mauritz“ savo reklamose daug metų...

Jungtinėje Karalystėje patariama ruoštis blogiausiam (18)

Buvęs Jungtinės Karalystės vyriausybės kabineto narys ragina šalies verslą jau dabar pradėti...

Sovietinį monstrą nori nupirkti ir nugriauti (19)

Jau kitąmet Skaistakalnio parkas sulauks savo renesanso, tačiau parką ir buvusią aviacijos bazę...

Universalios padangos žiemą: specialistų vertinimas – kategoriškas (50)

Artėjant žiemai , vieni vairuotojai jau suskubo pasikeisti vasarinį automobilių „apavą“,...

Šiurpi milijonieriaus įdukros sukelta avarija Ukrainoje: iškėlė naują įvykio versiją tai - „kvailas jaunos mergelės noras“ (80)

Šiurpi avarija Ukrainos Charkovo mieste, per kurią spalio 18 dienos vakarą žuvo penki žmonės,...

Kiek metų dar tarnaus Černobylio atominės gaubtas?

Prieš daugiau nei 30 metų įvykusi Černobylio atominės elektrinės avarija tapo viena iš...