„Žemdirbių atstovai seniai kalba, kodėl tų kasos aparatų dar nėra ir kodėl atvežtiniams žymiai prastesnės kokybės maisto produktams sudaromos palankesnės prekybos sąlygos nei Lietuvos ūkininkų išaugintai produkcijai?“ – Ministro pirmininko spaudos tarnybos pranešime cituojami žemdirbiai.

Panevėžio rajono ūkininkas Arūnas Čimnolonskas, antrus metus dviejuose ūkininkų turgeliuose prekiaujantis asmeniniame ūkyje išauginta mėsos produkcija, griežtai pasisakė už vienodas prekybos sąlygas visiems. „Aš du metus prekiauju su kasos aparatu ir tikrai žinau, kokią apyvartą per vieną darbo dieną suprekiauja viena darbo vieta. Todėl visų sąžiningų ūkininkų vardu drąsiai sakau, kad visiems prekiaujantiems turguose sąlygos turi būti vienodos ir kuo greičiau bus privalomi kasos aparatai, tuo ir eiliniams žmonėms, ir sąžiningiems Lietuvos ūkininkams, ir šalies biudžetui bus geriau“, – tvirtino Panevėžio rajono ūkininkas.

Žemės ūkio ministras K. Starkevičius informavo premjerą, kad dvi savaites Halės turguje Baisogalos veislininkystės ūkio atstovai prekiavo su kasos aparatu. „Per vieną turgaus darbo dieną vienas ūkininkas parduoda produkcijos už 1 tūkstantį litų. Tie, kas prekiauja be aparatų, mušdamiesi į krūtinę aiškina, kad jie parduoda produkcijos vos už 300 litų. Štai jums ir 700 šimtai neapskaitytų pinigų“, – sakė ministras K. Starkevičius.

Tuo tarpu prekybininkų atstovai teigia, kad trūksta kasos aparatų pagrįstumo ir kategoriškai nesutinka su jų įvedimu. Anot jų, taip Vyriausybė stengiasi įtikti stambiajam verslui.

Finansų ministrė I. Šimonytė pažymėjo, kad planuojami kasos aparatai niekaip nepaveiks „močiučių su krapais, ar morkų ryšeliu“ prekybos, melas yra ir skleidžiami gandai, kad bus reikalaujama kurti individualias įmones. „Niekas nesikeis namų valdoje, asmeniniame ūkyje išaugintais maisto produktais prekiaujantiems žmonėms“, – tvirtino I. Šimonytė.

Apibendrindamas premjeras A. Kubilius sakė, kad Vyriausybė girdi ūkininkų, žemės ūkio rūmų, žemdirbių asociacijų nuomonę kuo greičiau turguose įvesti kasos aparatus. „Vyriausybė ryžtingai vykdo kasos aparatų įvedimo planą. Iki naujų metų pradžios bus priimti visi reikalingi sprendimai. Pradedant nuo vasario iki gegužės mėnesio vyks pereinamasis laikotarpis. Kaip žadėjome, pirmiesiems įsigijusiems kasos aparatus, kompensuosime išlaidas šimtu procentu“, – pažymėjo premjeras A. Kubilius.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos