Orams vėstant daugelis dairosi vilnonių pirštinių ar kojinių, šiltesnių apdarų, kepurių ar šalikų. Vilnos karšėjo ir verpėjo iš Skriaudžių Alfonso Eugenijaus Majaus pastebėjimu, pastaruoju metu susidomėjimas vilna ir natūraliais verpalais vėl atgimsta, žmonės pamažu grįžta prie natūralių medžiagų. Vilna - viena iš jų.
© DELFI (J.Juršienės nuotr.)

„Buvo juk kažkada labai madingi nailoniniai, krimplininiai drabužiai, kurių lyginti nereikėjo, tačiau jie elektrinosi, oro nepraleido. Nuo jų ir odos ligos prasidėjo. Vilna visai kas kita. Ji ne tik graži, bet ir patogi, kai šalta, šildo, kai karšta, vėsina", - sako Eugenijaus, jau daugiau kaip penkiolika metų sodyboje Prienų rajone karšiantis ir verpiantis vilną. 2009 metais jo karšiamai vilnai ir vilnoniams verpalams suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.

Karšyklą-verpyklą Eugenijus įrengė rekonstruotoje senoje daržinėje. Daug rankinio darbo reikalavusią pirmąją karšimo mašiną, kuri kažkada ir buvusi stimulas imtis veiklos, maždaug prieš dešimtį metų pakeitė nauja našesne, elektrine, įsigyta iš bankrutuojančio Marijampolės fabriko.

„Kai pradėjau vilną karšti ir verpti, ši niša visiškai tuščia buvo, nors ir dabar konkurentų beveik neturiu. Žinau, kad karšykla Plungėje yra, kažkas Ukmergėje imasi šios veiklos, tačiau žmonės vis vien iš visos Lietuvos pas mane plūsta - vieni iš kitų sužino, po kelis kartus tie patys sugrįžta. Žino, kad pas mane visiems durys atviros", - džiaugiasi populiarumu senojo amato puoselėtojas prisipažindamas, kad tai geriausias jo darbo ir pastangų įvertinimas.

Tiek pradėjęs dirbti, tiek dabar Eugenijus vienas ceche darbuojasi, meistrus tik didelėms ir sunkioms mašinoms išvalyti ar sureguliuoti kviečiasi. Darbo nestokojantis vyras prisipažįsta, kad labiausiai susikaupti ir susiimti tenka vasarą, kitaip rudenį, kai darbų užplūsta daugiausia, nespėtų. Žinoma, dirbant rudenį, ir ypač žiemą, sąnaudos kurui būna didesnės, nes tenka daržinę šildyti. „Nekūrenant žiemą, staklių metalas įšąla ir tai kenkia ne tik pačioms mašinoms, bet ir siūlo kokybei. Patalpoje turi būti ne mažesnė kaip 18 oC temperatūra, kitaip vilna elektrinasi, guzais eina, burbuliuojasi, verpalas trūkinėja", - temperatūros įtaką vilnonių siūlų kokybei pabrėžia karšėjas-verpėjas.

Lietuviškai vilnai paruošti reikia daug darbo

Norint gauti kokybiškus siūlus, svarbu ir tai, kaip vilna paruošiama. Eugenijus pastebi, kad Lietuvoje auginamų avių vilną ruošiant karšimui reikia daug darbo įdėti - pirmiausia gerai išplauti, beplaunant šapukus ir mėšlo gniužulus išrinkti, iškratyti. Ypač gerai vilna išsivalo ją beplėšant, tačiau vis mažiau žmonių tai daro - pamažu nyksta senolių puoselėtos vilnos paruošimo tradicijos.

Karšiant lietuvišką vilną dažnai pačią įrangą plauti reikia - apsineša taukais, veliasi, tada ir siūlai prastesni gaunasi. „Vilnoje likę stambesni šapeliai ir verpimo staklių darbą stabdo, mat vilna suburbuliuoja, daug jos išmesti reikia, nes susukto siūlo nebenaudoju", - sako amatininkas. Jis skaičiuoja, kad iš kilogramo neplautos vilnos pusės kilogramo siūlų neišeina. Už švarios vilnos apdirbimą karšėjas-verpėjas ima po 20 Lt/kg.

Turi Eugenijus sukaupęs ir siūlų fondą, tad mažesnį kiekį vilnos atvežusiems klientams pasiūlo jau paruoštų verpalų įsigyti. Nemaža dalis žmonių tokia galimybe pasinaudoja, tačiau kai kurie pageidauja savo avių vilnos siūlų. Didžiausias nepatogumas būna tai, jei tos vilnos tik kokie 5 ar 10 kilogramų tėra, nes optimalus kiekis karšti yra 20 kg vilnos.

Vilnai iškaršti, suverpti, siūlams sudvejinti ir į sruogas suvyti E. Majui prireikia beveik visos dienos. Jis sutinka, kad darbas gerokai paspartėtų, jei bent vieną pagalbininką turėtų, tačiau įpratęs dirbti vienas ir darbo grafiką dėliojasi taip, kaip jam patogiau. „Prievolės dirbti nuo ryto iki vakaro neturiu. Kadangi karšykla-verpykla kieme, tai dirbu kada noriu, būna, kad ir naktimis stakles jungiu, kai miegas neima", - šypteli Eugenijus.

Anksčiau dar į muges verpalus vežęs parduoti amatininkas sako, kad dabar siūlais tik namuose prekiauja - ir mezgėjos, ir menininkai kone iš visos Lietuvos jį susiranda.

Nauja mada - šunų vilna

Ne vien tik avių vilną tenka Eugenijui karšti ir verpti. Išbandymu staklėms ir patyrusiam karšėjui tapo neseniai ypač išpopuliarėjusi šunų vilna. Iš pradžių teko ieškoti, kokiu santykiu maišyti šunų ir avių vilną. „Karšiant vien tik šuns vilną, tai tas pats kaip į karštuvus žmogaus plauką dėti - ji slysta, nesiformuoja, nesivelia. Tad būtina ją perpus su avies vilna maišyti", - šuns vilnos specifiškumą pabrėžia karšėjas.

Šuns vilnos apdirbimą sunkina ir tai, kad ji labiau dulka, be to, išsiskiria specifiniu aštriu kvapu. Tad, Eugenijaus žodžiais, visas cechas prasmirsta. O ir verpti siūlą nėra lengva - lyg ežio spygliukais sulimpa, siūliukus vieną nuo kito atskirti sudėtinga, nors būtent dėl šių spygliukų ši vilna ir yra vertinama.
Kad išvengtų masiško antplūdžio, Eugenijus svarsto, kad greičiausiai teks kainą kelti. Nors rinkoje tokie verpalai apie 70 Lt/kg kainuoja, jis kol kas po 35 litus parduodantis.

Minčių daug, tik vienam per sunku

Vilnos karšėjo-verpėjo galvoje daugybė minčių sukasi. Pernai baigė statyti svečių namus, planavo juos ir edukaciniams projektams panaudoti. Eugenijus sako jau seniai supratęs, kad reikėtų iš tolimų rajonų vilnos karšti atsivežusiems žmonėms nakvynę pasiūlyti, juk važinėti jiems pirmyn atgal brangiai atsieina. „Dabar iš Utenos, Palangos, Zarasų ar Anykščių atvažiavęs žmogus dėl nakvynės galvos nesukdamas gali palaukti, kol aš darbą padarau, ir kitą dieną su iškaršta ir suverpta vilna namo traukti", - sako Eugenijus prisipažindamas, kad klientams pernakvoti pasiūlo senojoje sodyboje, nes į naująjį pastatą pats įsikėlė gyventi. Sūnui Vidmantui, į kurį dideles viltis dėjo, išvykus į Norvegiją dirbti, ūpas edukacinę veiklą plėtoti praėjęs.

„Jei sūnus būtų padėjęs, būtume edukacinius projektus vykdę, besidominčiuosius su vilnos apdirbimo darbais supažindinę. Man vienam tuo užsiimti per didelė našta", - prisipažįsta. Galvojo jie ir Lietuvoje ypač trūkstamų paslaugų spektrą plėsti - namuose vilną plauti ir džiovinti. Tam ir vandens gręžinį bei valymo įrangą pasistatė. „Būčiau bent dešimčia metų jaunesnis, tada viskas kitaip būtų", - atsidūsta vilnos meistras.

Nors kartais Eugenijų pesimistinės nuotaikos aplanko, tačiau tikina, kad savo amato apleisti tikrai neketinantis. „Žmonės įprato į šią vietą atvažiuoti, žino, kad čia ne tik jų vilna sukaršta ir suverpta bus, bet ir siūlų nusipirkti galės. Tad išeidamas likimo valiai nepaliksiu, viską sustyguosiu", - pažada vilnos karšėjas-verpėjas iš Skriaudžių.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gailius: ŽŪM pavaldžios įstaigos keliami reikalavimai sukuria papildomą biurokratinę naštą (6)

Parlamentaras Vitalijus Gailius kreipėsi į žemės ūkio ministrą Bronių Markauską ,...

Apgirtusi kiaulė terorizavo kaimo šunis (121)

Neeilinis nutikimas antradienį įvyko Surviliškio seniūnijos Sirutiškio kaime. Čia iš tvarto...

Prezidentės patarėjas: Bėronto paskyrimas kompromituoja (7)

Sprendimas antrai kadencijai skirti teisėsaugos tyrime specialiojo liudytojo statusą turintį...

Prezidentūra pasigenda žemės įsigijimo saugiklių kontrolės (13)

Prezidentės patarėjas sako pasigendantis žemės įsigijimo saugiklių kontrolės. Pasak Mindaugo...

Pertvarkant urėdijas darbo neteks apie 300 žmonių (78)

Dėl Aplinkos ministerijos organizuojamos valstybinių miškų urėdijų pertvarkos miškotvarkos...

Top naujienos

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja link rekordo (282)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (77)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Orai: jums tai patiks – bus dar daugiau sniego, o po to ir šalčio (8)

Šiuo metu šalyje tikra žiema: apylinkes puošia sniegas, o šaltis neskuba trauktis, priešingai,...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (278)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (295)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą (342)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (113)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Pergale pasidžiaugęs Jasikevičius lenkė galvą prieš savo auklėtinius ir prašė laisvos dienos (6)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išgyveno dar vieną trilerį Eurolygos rungtynėse namuose. Po...

Juknevičius po 12-ojo etapo: vienas mėgstamiausių mano greičio ruožų (4)

Po vienuoliktojo greičio ruožo, vos tik išlipę iš savo bolido Antanas Juknevičius ir Darius...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (76)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...