„Gera žinia yra ta, kad gamtinių dujų saugyklos Europos Sąjungos valstybėse jau pasiekė 96 proc. užpildymo lygį ir tas šokas, kuris buvo vasarą, rugpjūtį, rugsėjį, kai buvo aukštos energijos kainos gamtinių dujų rinkose, jau šiek tiek slopsta“, – Trišalės tarybos posėdyje antradienį sakė viceministrė.

„Jau matome, kad vietoje 300 eurų už megavatvalandę didmeninės kainos, kurią turėjome, šiai dienai yra apie 100 eurų, reiškia, kainos jau šiek tiek stabilizavosi,. Kaip bus ateityje, matysime, bet šiai dienai jau tas didysis šokas šiek tiek aprimo. Tokių elektros energijos ir gamtinių dujų kainų pikų nebėra“, – kalbėjo I. Žilienė.

Komentuodama didmenines elektros kainas ji pastebėjo, kad atsigavo jos gamyba Šiaurės šalių hidroelektrinėse, o dėl vėjuotų dienų išaugo ir vėjo elektrinių gamyba.

„Tai atsiliepia ir mūsų prekybos zonoje ir tokių kainų, kaip buvo rugsėjį, jau nebematome“, – teigė viceministrė.

Praėjusią savaitę elektros kainos Lietuvoje ir Latvijoje krito po 7 proc. ir siekė 187,6 euro, o Estijoje elektra pigo 3 proc. iki 172,3 euro.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)