„Pagrindinis tikslas – maža, skandinaviška kaina, nepriklausomybė nuo vienintelio dujų šaltinio“, - trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė V. Navickas. Pasak V. Navicko, reali galimybė mažau mokėti už šilumą – pereiti prie biokuro naudojimo.

V.Navicko teigimu, šiandien skandinavai moka 16-17 ct už kilovatvalandę. Vilniečiai už šilumos kilovatvalandę moka 23 ct. Skaičiai esą rodo, kad skandinaviška kaina būtų įmanoma ir Vilniuje.

Pasak V. Navicko, nuo 2016 m. taršos normos dar labiau griežtėja. „Arba 2016 m. sausio pirmą mokėsime milijonus į dieną už taršą, arba turime įrengti filtrus, arba turime pereiti prie biokuro. Investicijas reikia daryti dabar“, - kalbėjo Vilniaus vadovas.

Konsultantus parinko be konkurso

Arūnas Keserauskas
Bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“ direktorius Arūnas Keserauskas teigė, kad savivaldybė skelbia konkursą projekto finansavimui, tačiau ne operatoriui.

„Mes linkstame prie varianto, kad vis dėlto skelbsime konkursą investuotojui. Konsultantas mums padės paruošti visas konkurso sąlygas. Tai, žinoma, kelias gerokai sudėtingesnis nei prieš tai siūlytas (pratęsti sutartį su „Dalkia“ – DELFI). Negaliu tvirtinti, kuo jis baigsis, kokios bus finansavimo sąlygos, ar kas nors pasiūlys mums finansavimą, bet ir šitą kelią mes privalome išbandyti“, - kalbėjo A. Keserauskas.

Kad nebus lengva surasti investuotoją į išnuomotus „Vilniaus šilumos tinklus“, pripažino ir V. Navickas. Tai daryti padės be konkurso pasamdyti konsultantai, kuriems bus atlyginta apie 100 tūkst. Lt.
Preliminariai skaičiuojama, kad investicijos į perėjimą prie biokuro siektų apie 700 milijonų. Tam ketinama siekti ir ES paramos. Šilumos tinklų renovacija truktų 3-4 metus.

V. Navicko teigimu, šiandien dujų kaina dvigubai didesnės už biokuro kainą. Pasak mero, Vilniaus šilumos ūkiui perėjus prie biokuro, bus sukurta apie 2 tūkst. naujų darbo vietų, be to, gyventojų pinigai liktų Lietuvoje ir neiškeliautų į užsienį.

DELFI primena, kad už sutarties pratęsimą „Vilniaus energija“ į perėjimui prie biokuro reikiamą modernizaciją žadėjo investuoti 670 mln. Lt. Tačiau sutarties pratęsimui nepritarė Vilniaus miesto taryba.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją