„Vyriausybė, atsižvelgdama į sudėtingą socialinę situaciją, nusprendė priimti sprendimą dalinai kompensuoti šildymą. Reikės priimti sprendimą, kaip mes tai darysime ateityje ir per kokį laikotarpį mes atsisakysime tos kompensacijos. Kol nepriimtas sprendimas, nenoriu piktnaudžiauti skaičiais“, – paklaustas, kokio dydžio galėtų būti kompensacija, sakė viceministras.

Sprendimą ketinama priimti per artimiausias savaites.

„Yra sunku tai išspręsti tiek finansavimo šaltinio prasme, tiek organizacine prasme turint omenyje, kad šis šildymo sezonas jau baigiasi ir sąskaitos jau yra pateiktos“, – kalbėjo R. Švedas.

DELFI primena, kad po visaginiečių pasipiktinimų dėl išaugusių šildymo kainų Vyriausybė nusprendė parengti regiono plėtros planą, tačiau kol kas jis dar nėra patvirtintas.

Dėl išaugusių šildymo kainų tūkstančiai visaginiečių išėjo į gatves.

Šio miesto gyventojai, gavę sąskaitas, buvo šokiruoti, nes iki Ignalinos atominės elektrinės uždarymo už šildymą jie mokėjo keliskart mažiau nei kitų miestų gyventojai. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, praėjusių metų gruodį Visagine šiluma kainavo 4,89 ct/kWh, o šį sausį – jau 18,75 ct/kWh. Tačiau tai yra mažiau nei moka didžiųjų miestų gyventojai.

Taip pat IAE regiono gyventojams yra pažadėta iki 2016 m. kompensuoti dalį elektros kainos., Numatyta, kad iki 2012 m., kaip ir anksčiau, šio regiono gyventojams reikės mokėti pusę kainos už elektrą.

R. Švedo duomenimis, iš Energetikos ministerijos administruojamų lėšų šiemet Visaginui planuojama skirti 80 mln. Lt.

Šios lėšos bus naudojamos elektros tarifo lengvatoms, infrastruktūros, smulkaus ir vidutinio verslo plėtros skatinimo projektams, kompensacijoms iš IAE atleidžiamiems darbuotojams.

Iš viso nuo 1990-2009 m. IAE regiono savivaldybėms yra skirta 250 mln. Lt paramos, o investiciniams projektams per šį laikotarpį skirta 473 mln. Lt.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją