Be to, kompensacija bus skiriama ne tik malkoms, akmens angliai, durpių briketams ar suskystintoms dujoms iš balionų, bet ir medžio granulėms įsigyti, trečiadienį pranešė savivaldybė.

„Didesnė vidutinė kompensuojama kietojo kuro kaina sunkiau besiverčiantiems gyventojams leis sušvelninti finansinę naštą šaltuoju periodu“, – pranešime sakė savivaldybės Socialinių išmokų skyriaus vedėja Ieva Paberžienė.

Tarybos sprendimu patvirtintos naujos kompensuojamos kuro rūšių kainos: mišrioms skaldytoms malkoms – 160,7 euro už kubinį metrą (buvo 44 eurai), akmens angliai – 0,46 euro už kilogramą (0,16 euro), durpių briketams – 0,27 euro (0,09 euro), suskystintoms dujoms iš balionų – 1,62 euro (1 euras), medžio granulėms – 0,57 euro.

Prašymą būsto šildymo ir vandens kompensacijoms ar socialinei pašalpai gauti vilniečiai galės teikti dar vienu būdu – telefonu automatinio vedlio pagalba.

Priklausančias kompensacijas bus galima gauti atgaline tvarka – už visą šildymo sezoną nepriklausomai nuo to, kada asmuo šildymo sezono metu kreipsis dėl kompensacijų. Pavyzdžiui, jeigu kreipsis 2023-iųjų balandį, kompensacijos galės būti grąžinamos už 2022-ųjų spalio, lapkričio, gruodžio, sausio, vasario ir kovo mėnesius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos