Tuo tarpu penktadienį ūkio ministras Dainius Kreivys išplatino pranešimą, kuriame tvirtino, kad VPT negavo duomenų, todėl prašoma Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nedidinti vandens kainos sostinėje.

„Visi dokumentai, kurie buvo įmonėje, yra pateikti. Mes dabar iš VPT norėtume sulaukti išvados ir tada žiūrėsime. Jeigu iš tiesų išvadose bus parašyta, kad kažkas iš įmonės darbuotojų nusižengė įstatymams, patikėkite, ir aš pats kreipsiuos į atitinkamus organus“, – šeštadienio spaudos konferencijoje sakė naujasis „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Valentinas Miltienis.

Jo teigimu, VPT, kurios atstovai darbą įmonėje baigė penktadienį, išvada turėtų būti pateikta liepos 22 d. dėl „Vilniaus vandenų“ viešųjų pirkimų 2006-2008 m.

„Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimantas Šerkšnas pripažino, kad iš teisų VPT buvo prašiusi duomenis pateikti tam tikra forma, ko bendrovė padaryti negalėjo, nes joje buvo naudojamas kitoks dokumentų pildymas. Tačiau jis pabrėžė, kad dėl formos informacijos turinys nenukentėjo.

„Buvo pirminis birželio 2 dienos raštas, kuriuo jie prašė pateikti 2007-2008 m. informaciją pagal jų pridėtą formą. (...) To, ko prašė VPT, viskas buvo pateikta. Ar forma tinkama, kitas klausimas, tačiau tokia forma, kaip buvo pildyta „Vilniaus vandenyse“, viskas yra pateikta“, – tvirtino R. Šerkšnas.

Jo teigimu, VPT dėl 2006 m. vykdytų viešųjų pirkimų į „Vilniaus vandenis“ kreipėsi 2010 m. liepos 7 dieną.

„Ankstesniame rašte 2006 m. nemini“, – tvirtino jis.

Už milijoną galėjo pirkti nesiviešindami

Ūkio ministras savo blog'e rašo, kad „Vilniaus vandenys“ buvo numatę labai aukštą mažos vertės pirkimo, apie kurį neprivaloma skelbti, vertę: iki 900 tūkst. litų prekėms ir iki 1,05 mln. litų paslaugoms.

„Vilniaus vandenų“ teisininkas Kęstutis Virbickas sako, kad iki 2009 m. rugsėjo galiojo Viešųjų pirkimų įstatymo redakcija, kuri leido mažos vertės pirkimus kai kurioms įmonėms, veikiančioms energetikos, vandentvarkos srityse vykdyti iki 1,3 mln. Lt.

Pasikeitus įstatymui, mažos vertės pirkimai be konkurso galimi iki 0,5 mln. Lt darbams ir iki 100 tūkst. Lt paslaugoms.

Vykdant mažos vertės pirkimą viešo konkurso skelbti nebūtina, pakanka atlikti trijų įmonių apklausą ir išsirinkti tinkamiausią pasiūlymą.

Tokiu būdu bendrovė per metus išleisdavo apie 20 mln. Lt.

„Kai VPT atliko patikrinimą už 2009 m. jie nustatė tam tikrus pažeidimus, tačiau savo ataskaitoje nekonstatavo, kad bendrovė būtų padariusi žalą ar nuostolius, taip pat vėliau nebuvo priimtas joks administracinis aktas, neskirta nuobauda nei buvusiam vadovui, nei buvusiam pirkimus organizavusiam komisijos pirmininkui, todėl mes darome tokią išvadą, kad tie pažeidimai nebuvo esminiai“, – sakė teisininkas.

Antradienį „Vilniaus vandenų“ valdyba ketina mažinti šią ribą ir leisti neskelbiant konkurso prekių ir paslaugų pirkti už ne daugiau nei 20 tūkst. Lt.

DELFI primena, kad neseniai bendrovė išplatintame pranešime teigė, kad „anksčiau viešieji pirkimai vykdomi pažeidžiant įstatymus ir nesilaikant numatytų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, abipusio pripažinimo, proporcingumo ir skaidrumo principų, dažniausiai pasirenkamas pirkimo būdas būdavo apklausa, paslaugos skaidomos į dalis ar terminus, įmonėje nebuvo sudaromos pirkimo - pardavimo sutartys”.

Tačiau esą situacija įmonėje keičiasi – patvirtinta nauja viešųjų pirkimų komisija, bendrovė užsiregistravo Centrinėje pirkimų organizacijoje.

Ankstesnė įmonės vadovybė buvo patraukta iš postų po pareikštų įtarimų kyšininkavimu.

Vilniaus vandenų raštas Viešųjų pirkimų tarnybai. ŪM kopija
Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją