Reguliuotojo teigimu, šia teise pasinaudojus, ankstesnės sutarties sąlygos turėtų galioti toliau.

„Sutarties sąlygos negali būti keičiamos vienašališkai, todėl teisės aktuose numatyta, kad vartotojai apie tiekėjo ketinimą pakeisti sutarties sąlygas turi būti informuojami raštu ar elektroninių ryšių priemonėmis. Teikiant informaciją apie šį ketinimą, turi būti pranešama apie vartotojų teisę nepritarti sutarties sąlygų pakeitimui ir (ar) nutraukti sutartį“, – Eltai perduotame komentare teigia VERT.

„Vartotojui pasinaudojus savo teise nepritarti sutarties sąlygų pakeitimui, liktų galioti pasirašytos sutarties sąlygos be tiekėjo siūlomų pakeitimų“, – konstatuojama jame.

Pasak Lietuvos elektros rinkos reguliuotojo, buitinių vartotojų ir nepriklausomų tiekėjų santykiai pagrįsti jų sudaromomis elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutartimis.

Jose privaloma nurodyti elektros tiekimo kainos dydį ir fiksavimo laikotarpį, taip pat – kaip kaina bus apskaičiuojama jos fiksavimo laikotarpiui pasibaigus, teigia VERT.

VERT atkreipia dėmesį ir į tai, kad sutarties sąlygų keitimu nelaikomi atvejai, kuomet kaina keičiama, jei sutartyje numatyta tiekėjo teisė tam tikru periodiškumu jos dydį keisti.

„Atitinkamai vartotojui neatsisakius sutarties arba nepasirinkus kito tiekėjo siūlomo plano pasikeitusi kaina įsigalios automatiškai“, – komentuoja reguliuotojas.

VERT taip pat teigia, jog nėra gavusi rašytinių kreipimųsi dėl šių „Ignitis“ pakeitimų. Juos reguliuotojas nagrinėtų individualiai, įvertinus konkrečios sutarties sąlygas.

ELTA primena, kad penktadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad „Ignitis“ nefiksuotos kainos elektros tiekimo planus – planus su nefiksuota tiekimo paslaugos kaina – keičia fiksuotais 36 mėn. trukmės planais. Apie tai pirmasis paskelbė portalas „15min.lt“

Portalas rašė, kad bendrovė tokius planus pasirinkusiems klientams numatė pasirinkimus: su naujomis sąlygomis sutikti dabar ir gauti vienkartinę 30 eurų nuolaidą, pereiti automatiškai nuo kitų metų arba nutraukti sutartį su tiekėju.

„Ignitis“ atstovė Laura Beganskienė „15min.lt“ argumentavo, kad šio plano nuspręsta atsisakyti, kadangi jam 2023 m. pirmąjį pusmetį būtų nustatyta „sunkiai suvokiama” 65 ct/kWh riba, o pasiūlytas planas yra 20-25 ct/kWh pigesnis.

Taip pat akcentuota, kad įmonės klientams galimybė už elektrą mokėti pagal biržos kainą išlieka.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės