Vilniuje veikianti atvira platforma "Intelligent Energy Lab", kurios veiklą koordinuoja AB Vilniaus šilumos tinklai, pristato trijų dienų hakatoną, skirtą tvarios energetikos inovacijoms vystyti. „Intelligent Energy Lab Hackathon“ pradės jau tradicine tapusią „Energy Tech Summit“ konferenciją, jos metu skaitmeniniais kanalais virtualiai bus sujungti centralizuoto šildymo bei vėsinimo įmonių atstovai, startuoliai, mokslininkai, tyrėjai, inžinieriai, IT produktų kūrėjai ir kiti rinkos ekspertai. Tarptautinės komandos plėtos novatoriškų idėjų įgyvendinimo temas ir siūlys didelės vertės energetikos inžinerijos sprendimus ateičiai be anglies dioksido kurti.

Virtualiai susibūrę tvarios energetikos srities profesionalai objektyviai apžvelgs skubų poreikį imtis drastiškų veiksmų mažinant pasaulines rizikas ir ieškos alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo būdų.

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, pereinamuoju laikotarpiu iki 2050 m. Lietuva švarios energijos srityje padarė įspūdingą šuolį. Šalies Vyriausybė aktyviai globoja atsinaujinančios energijos sektorių, kuris jau sudaro didelę eksporto dalį, ir ieško apčiuopiamų sprendimų aplinkos tvarumo skatinimui ateityje. Nenuostabu, kad Vilnius buvo pasirinktas susitikimo vieta dialogui apie alternatyvius atsinaujinančius energijos šaltinius, diegiamus Europoje ir visame pasaulyje, pradėti.

Žaliosios energetikos stiprinimas sparčiame klimato kaitos kontekste darosi itin svarbus. 2021 m. rugpjūčio 9 d. Jungtinių Tautų Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) paskelbta palyginamoji ataskaita apie planetos būklę apžvelgė ne vien anglies dioksido statistiką. Įvertinus metano koncentraciją atmosferoje, paaiškėjo, kad šiandien ji didžiausia per pastaruosius 800 000 metų. Prognozuojama, kad pasauliniai energijos suvartojimo skaičiai per ateinančius 30 metų augs bene dvigubai. Tuo pačiu laikotarpiu nuolatinis temperatūros kilimas ir jo sąlygojami ekstremalūs orai pasireikš dideliais gaisrais, potvyniais ir vandens trūkumu. Mokslininkų teigimu, esminiu klimato krizės švelninimo elementu tampa inovacijos. Daugelis pasaulio šalių jau pradėjo ieškoti naujų energijos šaltinių, kad būtų galima tiekti pigesnę bei tvaresnę naftos ir dujų alternatyvą. Lietuvos indėlis prisidedant prie aktualių problemų sprendimo reikšmingas ne tik vietiniame, bet ir tarptautiniame kontekste.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją