Pasak jo, Ekonomikos ministerijos ir energetikos įmonės „Latvenergo“ atstovai antradienį informavo vyriausybę apie derybose dėl VAE projekto padarytą pažangą.

V. Dombrovskis priminė, kad Lietuva pratęsė koncesijos sutarties su Japonijos korporacija "Hitachi" pasirašymo laiką, taigi, atsiras papildomo laiko Latvijai ir Estijai išspręsti svarbius klausimus.

„Bet kuriuo atveju, pozicija nesikeičia – esame pasirengę dalyvauti projekte, tačiau svarbus pelningumas – elektros energijos kaina turi būti konkurencinga“, - pareiškė Latvijos vyriausybės vadovas.

Lietuvos Vyriausybė ir Seimas patvirtino VAE projekto koncesijos sutarties projektą, pagal kurį Latvijai tektų 20 proc., Lietuvai - 38 proc., Estijai – 22 proc., o projekto strateginei investuotojai „Hitachi“ – 20 proc. būsimos bendros įmonės akcijų.

Latvijos ekonomikos ministerija gegužę pareiškė esanti nustebusi, kad toks Vyriausybės sprendimas buvo priimtas, nesuderinus jo su partneriais. Ministerija pabrėžė, jog nepasirašys jokių dokumentų, kol Lietuva neatsakys į keletą klausimų, įskaitant klausimą dėl akcijų paskirstymo.

Dabartiniais vertinimais, VAE projektas kainuos 5 mlrd. eurų, tačiau įskaitant palūkanų normas, infliaciją ir kitas išlaidas, jo kaina gali padidėti iki 6,8 mlrd. eurų.

Lietuva planuoja pastatyti naują atominę elektrinę šalia sovietiniais laikais statytos Ignalinos atominės elektrinės, kurios paskutinis reaktorius buvo išjungtas 2009 metų pabaigoje. Nauja AE gali pradėti veikti 2020-2022 metais.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (63)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės