Pasak inspekcijos, dauguma jau seniai iškeltų saugos problemų iki šiol nėra išspręstos.

„Pažangiose šalyse didžiausias dėmesys skiriamas užtikrinti branduolinę saugą, o ne laikytis statybos grafiko terminų. Deja, bet Baltarusijos prioritetai yra visai kiti, tai rodo žemą saugos kultūros lygį ir kelia didžiulį susirūpinimą sauga“, – pranešime sakė VATESI viršininkas Michailas Demčenka.

Inspekcija praėjusį penktadienį išsiuntė Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerijai dar vieną laišką, kuriame pabrėžia būtinybę stabdyti pirmojo energijos bloko veiklą ir antrojo bloko statybą.

VATESI priminė, kad vis dar laukia atsakymų į klausimus, susijusius su aikštelės parinkimu ir įvertinimu, Astravo AE įrangos atsparumu seisminiams įvykiams bei didelio komercinio lėktuvo sudužimo poveikiui, streso testų rekomendacijų įgyvendinimu ir kitomis problemomis.

„Kadangi šiuo metu AE pirmasis energijos blokas yra sustabdytas, remonto laiką būtų galima išnaudoti ir visiems kitiems saugos gerinimo darbams,“ – sakė M. Demčenka.

Lietuva yra aktyviausia netoli jos sienos vykdomo Astravo AE projekto kritikė. Minskas atmeta kaltinimus dėl saugumo spragų elektrinėje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)