© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
„Tikslas labai paprastas – kad prezidentas nepadarytų klaidos, įteisindamas „Leo LT“ projektą, kurį mes vertiname kaip aferą ir Lietuvos nacionalinių interesų, t. y. piliečių gerovės ir valstybės saugumo išdavystę. Nes liko neatsakyta į daugybę klausimų.

Be konkurso atiduodama didelė Lietuvos energetikos dalis vienai privačiai bendrovei, visai neaišku, ar elektrinė bus statoma, nes „Maxima" niekaip teisiškai neįsipareigojo to daryti. Neaišku, už kokius pinigus tai bus statoma. Greičiausiai visa elektrinės statybos našta guls ant paprastų žmonių pečių.

Parašai prieš „Leo LT“
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Mes mokėsime labai didelius viršpelnius šitoms bendrovėms ir už tai bus statoma elektrinė. Prezidentas, prieš darydamas tokį svarbų visiems žmonėms sprendimą, turėtų pasiklausti jų, ar jie nori tokiomis sąlygomis statyti elektrinę“, - antradienį teigė viena iš piliečių parašų rinkimo akcijos iniciatorių visuomeninės organizacijos „Už Lietuvą be kabučių“ atstovė Rasa Kalinauskaitė.

Anot jos, minėtą akciją inicijuoja ir remia apie 20 pilietinių organizacijų. Piliečių parašai renkami interneto svetainėje www.culture.lt/neparduok/, anot akcijos organizatorių, parašų skaičius auga sparčiai ir parašai toliau renkami.

„Tai spontaniška akcija. Tiesiog pamatėme, kad gėda žiūrėti į tai, kas vyko ilgą laiką Vyriausybėje, vėliau Seime, kai Seimo dauguma dalijosi portfelius ir šiaip ne taip prastūmė tą įstatymą. Gėda, jeigu tylėsime“, - sakė R.Kalinauskaitė.

Antradienį perduodant piliečių parašus prezidentui, akcijoje dalyvavo ir Lietuvos žaliųjų judėjimo, Vilniaus Žvėryno bendruomenės atstovai, žurnalistė Rūta Grinevičiūtė.

Parašai prieš „Leo LT“
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Piliečių parašus priėmė prezidento patarėjai. Antradienį prezidentas V.Adamkus priims kelių visuomeninių organizacijų atstovus, taip pat ekspertus.

Visuomeninės organizacijos savo ruožtu teigia vykdysiančios ir daugiau akcijų, trečiadienį 12 val. „Piliečių santalka“ ir „Piliečių sąjūdis“ bei dar kelios dešimtys visuomeninių organizacijų organizuoja akciją „Lik su tauta“ prie prezidentūros Daukanto aikštėje, dar kelios akcijos planuojamos ketvirtadienį ir penktadienį.

“Lik su tauta” trečiadienį organizuojamos akcijos iniciatoriai teigia kviečią paremti prezidentą.

“Susirinkę prie Prezidentūros rūmų pakviesime mūsų valstybės vadovą nepasirašyti Seimo priimto Atominės elektrinės įstatymo viešai neatsakius į visuomenei rūpimus klausimus. Mums ne vis vien, kas ir kaip tvarkys visą šalies elektros ūkį, nuo kieno valios priklausys ūkinė ir politinė tautos nepriklausomybė. Ateik į Vilniaus Simono Daukanto aikštę, paremk savo Prezidentą - pasakyk jam: Lik su tauta!”, - rašoma minėtos akcijos organizatorių antradienį išplatintame pranešime.

Penktadienį „Švarių marškinių“ mitingą prie prezidentūros žada organizuoti Jaunieji konservatoriai bei Liberalų ir centro sąjunga.

Vetuoti AE įstatymo pataisas taip pat šalies vadovą antradienį bendru laišku paragino ir opozicinės Liberalų sąjūdžio, „Tvarka ir teisingumas“ bei valdančioji Liberalų ir centro sąjungos frakcija.

Opozicinė konservatorių frakcija panašų laišką prezidentui su raginimais vetuoti įstatymą išsiuntė pirmadienį.

AE įstatymo pataisoms oponuojantys parlamentarai kartoja jau ne kartą išsakytus argumentus, kad įstatymas priimtas neišsiaiškinus daugelio konkrečių klausimų bei neišsklaidžius visų abejonių.

Nevyriausybinių organizacijų atstovai pas prezidentą
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Pasigendama aiškių garantijų dėl strateginių valstybės tikslų – naujos atominės elektrinės ir elektros tiltų į Vakarus statybos, taip pat pabrėžiama, kad galimai pažeidžiant įstatymus bei Konstituciją sudarytos išskirtinės sąlygos tik vienai privačiai bendrovei dalyvauti minėtame projekte.

Liberaldemokratų jaunimas Turniškėse protestavo prieš „Leo Lt“

Prie Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus rezidencijos antradienio rytą buvo susirinkęs ir partijos Tvarka ir teisingumas (liberalai demokratai) jaunimas surengė piketą, kurio metu prašė šalies vadovą vetuoti Atominės elektrinės įstatymo pataisas. "Veto - liūto nasrams!" - toks reikalavimas ryte Turniškėse pasitiko prezidentą.

Jaunimo grupė išsakė V. Adamkui neigiamas partijos nuostatas dėl praėjusį penktadienį Seime priimtų Atominės elektrinės įstatymo pataisų.

"Mes pasisakome prieš „Leo Lt“ projektą, nes tokios sąlygos, kuriomis jame dalyvauja privatus kapitalas, stiprina oligarchiją ir valstybės užvaldymą Lietuvoje. Jūs, Prezidente, kalbėjote, kad esate prieš oligarchiją mūsų šalyje, tad prašome atsižvelgti ir į mūsų nuomonę. Prašome, vetuokite Seimo paskubomis priimtą ir Jums jau pasirašyti perduotą Atominės elektrinės įstatymo projektą", - sakė vienas iš piketo dalyvių Paulius Paulionis.

Prezidentas V. Adamkus susirinkusiam jaunimui tvirtino, kad prieš priimdamas sprendimą, ar pasirašyti minėtą įstatymą, jis analizuos ir svarstys visus šio teisės akto aspektus, susitiks ir su šio projekto šalininkais, ir su jo kritikais.

Seimas penktadienį priėmė Atominės elektrinės įstatymo pataisas, atveriančias kelią prieštaringai vertinamam nacionalinio investuotojo į atominę elektrinę „Leo LT" projektui.

Už AE įstatymo pataisas, pagal kurias nacionalinis investuotojas į atominę elektrinę būtų kuriamas ne „Lietuvos energijos", o naujos patronuojančios bendrovės pagrindu penktadienį balsavo 63, prieš 11, susilaikė 3 parlamentarai.

Šiuos balsavimo rezultatus nulėmė opozicinės Darbo partijos frakcijos balsai, nors „darbietė" Loreta Garužinienė prieš pat balsavimą siūlė daryti svarstymo pertrauką, per kurią Vyriausybė turėtų pasitikrinti pasitikėjimą. Nepaisant šių L.Graužinienės pareiškimų, Darbo partija vėliau drausmingai dalyvavo balsavime - beveik vieningai balsavo už AE įstatymo pataisas.

Opozicinės konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir „Tvarkos ir teisingumo" partijų atstovai, balsuojant dėl „Leo LT", siekdami apskritai sugriauti balsavimą ir protestuodami, išėjo iš Seimo posėdžių salės.

Valdančioji Liberalų ir centro sąjunga balsavo prieš.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Elektros energijos kainos didėjo visame regione

Praėjusią savaitę, sausio 8-14 dienomis, visose „ Nord Pool “ biržos prekybos zonose kainos...

Sugedus „NordBalt“, neveikia ir Kruonio HAE agregatas (50)

Neveikiant elektros jungčiai „ NordBalt “, antradienį sugedo ir avarinį rezervą tiekiančios...

Vaičiūnas: Astravo AE ataskaita neįrodo esminio dalyko (34)

Baltarusijos atlikti netoli Lietuvos sienos statomos Astravo atominės elektrinės (AE) streso testai...

Lietuvos ekspertai: Astravo AE neatitinka šiuolaikinių saugos standartų (69)

Netoli sienos su Lietuva statoma Astravo atominė elektrinė (AE) neatitinka šiuolaikinių saugos...

Tatena neatliks Lietuvos prašyto tyrimo dėl radioaktyviųjų medžiagų nutekėjimo papildyta  (45)

Tarptautinė atominės energijos agentūra (Tatena) neketina atlikti Lietuvos prašyto tyrimo dėl...

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (237)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (256)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (190)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (19)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

NATO pareigūnas: JAV saugumui grėsmę kelia Trumpo pasisakymai (21)

Šalys, kurias Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas prieš kelias dienas...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (225)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (1)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Serbų žvaigždė NBA rungtynėse ramino kumščius į darbą paleidusį varžovą užlauždamas šiam kaklą

32 taškus pelnęs ir savo NBA sezono rekordą pagerinęs Evanas Fournier padėjo Orlando „Magic“...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (85)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...