„Be abejo, skųsime tokį teismo sprendimą. Mūsų supratimu, teismo sprendimas ne pilnai atspindi situaciją ir, mūsų manymu, jis turėtų būti kitoks“, – BNS sakė IAE vadovas Audrius Kamienas.

Pasak jo, priimant sprendimus dėl konkurso dalyvių kvalifikacijos, IAE kreipėsi ir į Viešųjų pirkimų tarybą, ir į Konkurencijos tarybą, siekiant įvertinti, ar jie atitinka reikalavimus.

„Buvo kreiptasi pasitikrinti, ar teisingai vertiname, vertindami konkurso dalyvių atitikimą Viešųjų pirkimų įstatymo reikalavimams“, – sakė A. Kamienas.

Jis kol kas neprognozavo, kiek galėtų vėluoti atliekyno statybos darbai sustabdžius konkursą: „Sunku prognozuoti, kiek gali užsitęsti, mes labai norėtume, kad teismo sprendimas nestabdytų tolesnių konkurso procedūrų.“

Panevėžio apygardos teismas vienos didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje Panevėžio statybos trestas (PST) prašymu antradienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones, rodo teismų informacinės sistemos Liteko duomenys.

„Taikant laikinąsias apsaugos priemones yra užtikrinamas vykdomo viešojo pirkimo procedūrų skaidrumas, o nepritaikius laikinųjų apsaugos priemonių civilinės bylos nagrinėjimas gali tapti betikslis, todėl pirkimas sustabdytas“, – rašoma teismo nutartyje.

Pirmasis apie teismo sprendimą pranešė „Verslo žinių“ portalas vz.lt.

PST teismui apskundė IAE sprendimą atmesti jos pasiūlymą konkurse – įmonė teigė, kad IAE sprendimai grindžiami ne įstatyme numatytais motyvais ir jo sąvokomis, o išvestiniais motyvais.

IAE teigimu, PST pasiūlymas buvo atmestas, nes įmonė neįrodė, kad atitinka reikalavimus dėl apsivalymo priemonių.

Nebeveikiančios ir uždaromos IAE konkursui gauti trys pasiūlymai, tačiau jo dalyviai neskelbiami, sausį BNS informavo IAE.

Atliekyno konkursas yra svarbus nacionalinio saugumo požiūriu, todėl rangovą turės patvirtinti ir Vyriausybė. Taip siekiama išvengti situacijos, kai didelės vertės IAE uždarymo projektus laimėjo Vokietijos „Nukem“, vėliau tapusi Rusijos atominės energetikos statybos milžinės „Rosatom“ bendrovės „Atomstrojeksport“ valdoma įmone.

Rangovo konkursas jau trečią kartą buvo paskelbtas pernai spalį. Pirmasis konkursas buvo paskelbtas 2019 metų kovą, tačiau tuomet jį nutraukti įpareigojo Viešųjų pirkimų tarnyba. Antrą kartą konkursas paskelbtas 2020-ųjų kovą, tačiau jis nutrauktas visiems pasiūlymams viršijus suplanuotą sumą.

Į atliekyną atliekos bus dedamos visą IAE uždarymo laiką, iki 2038 metų, ir galės būti saugomos 300 metų. Jis bus įrengtas Visagino savivaldybės Stabatiškės aikštelėje. Jį uždarius dar bent 100 metų jis bus prižiūrimas, o dar 200 metų bus ribojamas teritorijos naudojimas.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Ignalinos programos lėšomis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės