Teigiama, kad toks sprendimas priimtas tam, kad smulkieji įmonių akcininkai turėtų laiko tinkamai įvertinti „Ignitis grupės“ planus inicijuoti dukterinių bendrovių savanoriškus oficialius siūlymus, po kurių vykdytų ir privalomus akcijų išpirkimus. Prekyba akcijomis nebus vykdoma vieną dieną.

Kaip jau buvo skelbta lapkričio 11 d. pranešimuose biržoje ir žiniasklaidai, siekiama užtikrinti smulkiųjų akcininkų interesus, todėl ESO ir „Ignitis gamybos“ oficialiuose siūlymuose ketinama skirti akcijų kainos priedus – t. y. kainą nustatyti apskaičiuojant vidutinę svertinę rinkos kainą reguliuojamoje rinkoje ir daugiašalėje prekybos sistemoje per šešis mėnesius bei papildomai padidinti atsižvelgiant į dvidešimt keturių mėnesių laikotarpį, kuris eliminuoja akcijų kainos svyravimus dėl vienkartinių veiksnių poveikio įmonių veiklos rezultatams.

Lietuvos bankas, užtikrindamas tarptautiniais vertinimo standartais paremtą nuoseklią ir vienodą akcijų vertinimo praktiką bei per susiformavusią oficialaus siūlymo ir akcijų pardavimo ir pirkimo institutų taikymo praktiką, priims galutinį sprendimą dėl teisingos akcijų kainos. Į Lietuvos banką bus kreipiamasi po visuotinių akcininkų susirinkimų, prašant patvirtinti oficialių siūlymų cirkuliarus.

Pranešime pabrėžiama, kad ESO ir „Ignitis gamybos“ delistingavimas neturės neigiamos įtakos skaidrumui dėl kelių veiksnių. Pirmiausia, visoms „Ignitis grupės“ įmonėms galioja vienodi Finansų ministerijos nustatyti korporatyvinio valdymo ir skaidrumo reikalavimai. Be to, ESO ir „Ignitis gamybos“ valdymo struktūra ir modelis įgyvendinti pritaikant pažangiausią tarptautinę ir nacionalinę praktika, vadovaujantis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) skelbiamomis rekomendacijomis, BICG (angl. Baltic Institute of Corporate Governance) rekomenduojamomis valdymo gairėmis valstybės valdomoms įmonėms. Bendrovėse suformuota dvipakopė valdymo sistema, stebėtojų tarybose veikia nepriklausomi nariai, taip pat visos grupės mastu veikia nuolat vidaus kontrolės ir rizikos valdymo sistemų veiksmingumą užtikrinantis Audito komitetas, kurį sudaro penki nariai, iš kurių trys nariai yra nepriklausomi. Galiausiai, skaidrumas ir informacijos atskleidimas yra ir toliau bus užtikrinamas „Ignitis grupės“ lygmenyje dėl reikalavimų, susijusių su listinguojamomis žaliųjų obligacijų emisijomis Nasdaq Vilnius ir Liuksemburgo vertybinių popierių biržose.

Sprendimai dėl oficialių siūlymų bus laikomi priimtais, jeigu jiems bus pritarta „Ignitis gamybos“ ir „Energijos skirstymo operatoriaus“ visuotiniuose akcininkų susirinkimuose gruodžio 4 d.

Norime pabrėžti, jog suprasdami nacionalinės kapitalo rinkos svarbą bei vertinant siekį įgyvendinti ambicingus akcininko lūkesčius, bendrovės 2030 ir Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijas, „Ignitis grupės“ akcininkas yra numatęs sudaryti darbo grupę, kuri atliks ilgalaikių finansavimo

alternatyvų vertinimą, tarp kurių yra ir akcinio kapitalo pritraukimas tiek nacionalinėje, tiek tarptautinėse kapitalo rinkose.

Šiuo metu „Ignitis grupė“ valdo 96,82 proc. „Ignitis gamyba” ir 94,98 proc. „Energijos skirstymo operatorius“ akcijų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Top naujienos