Sistema su per didele apkrova susidūrė nepaisant to, kad parama šįkart mažesnė, o išvakarėse imtasi optimizavimo sprendimų ir dalyti patarimai gyventojams.

„Šiuo metu esant itin dideliam APVIS lankytojų skaičiui, serveris laikinai negali apdoroti visų užklausų. Suprantame ir girdime jūsų nerimą, todėl negalime prašyti nieko daugiau nei jūsų kantrybės. Ačiū už jūsų aktyvumą ir atsiprašome už laikinus nepatogumus“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Vėliau, maždaug 9.30 val. agentūra informavo, kad paraiškos gaunamos ir priimamos.

„Jau sulaukėme virš 2000 Jūsų paraiškų. Vienu metu pildyti paraiškas gali virš 1500 vartotojų. Dar kartą nuoširdžiai atsiprašome už nepatogumus ir prašome kantrybės“, – teigiama platintame pranešime.

Žmonės suirzę: „tai – pasityčiojimas“

Keturi paramos kvietimai gyventojams paskelbti 8 val. Prie APVIS „Delfi“ jungėsi apie 8.35 val. ir serveris buvo „pakibęs“:

Saulės elektrinėms skirta parama vėl susidūrė su trikdžiais

Tokiomis pat ekrano kopijomis tarp 8 ir 9 val. ryto internete dalijosi ir kai kurie į paramą pretenduojantys gyventojai.

„Labai geras puslapis, rekomenduokit po 1 žvaigždutę“, – ironizavo vienas socialinio tinklo lankytojas.

„Bandome pateikti paraišką jau trečią kvietimą. Situacija ta pati, serveris užlūžęs“, – rašo kitas žmogus.

„Tiesiog pasityčiojimas iš žmonių. Visi kaip avių banda bandome prisijungti, o jie net nesugeba normaliai serverių pasiruošti, juolab kai taip yra ne pirmą ir ne antrą kartą“, – skundėsi dar vienas vyras.

Vienas „Delfi“ skaitytojas jau po šios publikacijos parašė į redakciją pasipiktinęs paramos dalybos procesu: „Tai gal jau pats laikas būtų įkelti straipsnį, kad APVA eilinį kartą užstrigo ir prašo kantrybės? Gėda“, – rašė jis.

Vis dėlto vėliau dalis vartotojų pasidalijo ir sėkmingais prisijungimais: kai kurie teigė, kad perkrovė puslapį, kiti rekomendavo atsidaryti naują puslapį.

APVA pateikė patarimų jungiantis prie sistemų

APVA išvakarėse pati davė rekomendacijų dėl prisijungimo prie sistemos.

„Tikintis didelio gyventojų susidomėjimo ir siekiant užtikrinti kuo sklandesnį procesą, paraiškų teikimo sistemoje atlikti atitinkami optimizacijos sprendimai“, – teigta pranešime.

APVA specialistai patarė teikiant paraišką prie APVIS sistemos jungtis kompiuteriu. Ruošiantis pildyti paraišką esą derėtų atkreipti dėmesį į skirtingus saulės elektrinių įsirengimui skirtus kvietimus ir pasirinkti būtent tą, kurio reikia.

„Esant dideliam lankytojų srautui būsite nukreipti į „laukiamąjį“ langą, kuriame galėsite matyti savo numerį eilėje. Laukiant savo eilės itin svarbu neuždaryti ir neperkrauti naršyklės lango, neleisti savo įrenginiui „užmigti“ ar „restartuotis“, – teigė APVA.

Iš viso paskelbta po du kvietimus naujai įrengiamoms saulės elektrinėms (Sostinės regione ir Vidurio, Vakarų Lietuvos regione) ir norintiems padidinti jau esamos elektrinės galią (Sostinės regione ir Vidurio, Vakarų Lietuvos regione).

Į skiriamą paramą gali pretenduoti gyventojai, įsirengę arba padidinę turimų elektrinių galią nuo 2023 metų rugpjūčio 23 dienos. Taip pat ir gyventojai, dar tik ketinantys įsirengti saulės elektrinę ar padidinti esamos galią.

Agentūra skaičiavo, kad šį kartą parama galės pasinaudoti mažiausiai 15 tūkst. namų ūkių.

Paramos dydis įsirengiant naują saulės elektrinę siekia 254,93 euro už 1 kW įrengtosios galios. O didinant esamos elektrinės įrengtąją galią – 191,99 euro už 1 kW įrengtosios galios. Maksimali įrengtosios galios suma vienam elektros vartojimo objektui, už kurią bus skiriama parama, negali viršyti 10 kW.

Tai yra mažesnė parama (skaičiuojant eurais), nes anksčiau būdavo skiriama, atitinkamai, 323 eurai ir 243 eurai už 1 kW.