„Kalbant apie energetikos sektoriaus pokyčius, mes tikrai kalbame apie revoliuciją, nes tai bus labai sparčiai įgyvendinami pokyčiai ir tai turės didelės įtakos tolimesniam Europos Sąjungos vystymuisi, energetikos projektų vystymuisi, energetikos rinkos stabilumui“, – BNS teigė už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos (EK) narys.

Tai jis sakė trečiadienį Komisijai pristačius 210 mlrd. eurų vertės priemonių paketą „RePowerEu“, kuriuo iki 2027-ųjų siekiama atsikratyti ES priklausomybės nuo Rusijos iškastinio kuro ir nustatyti naujus, ambicingesnius atsinaujinančiosios energijos gamybos bei energijos taupymo tikslus.

Pasak V. Sinkevičiaus, paketu sukonkretinamas anksčiau iškeltų tikslų įgyvendinimas siekiant sumažinti Bendrijos priklausomybę nuo Rusijos iškastinio kuro.

„Mes galime kalbėti plačiai, kad tai yra ir žaliojo kurso, ir skaitmenizacijos tikslai, bet vis tiek karas Ukrainoje ir priklausomybių nuo Rusijos iškastinio kuro pavojus verčia priimti tam tikrus veiksmus, užtikrinti, kad kuo greičiau būtų atsisakyta iškastinio kuro, pirmiausia iš Rusijos, bet ir bendrai, kiek tai yra įmanoma, sumažinti Europos Sąjungos priklausomybę nuo trečiųjų šalių“, – sakė V. Sinkevičius.

Eurokomisaro teigimu, vienas paketo tikslų – iki 2030 metų padidinti „žaliosios“ energetikos dalį ES energijos balanse nuo dabar planuojamų 40 proc. iki 45 proc.

Pasak V. Sinkevičiaus, vienas pagrindinių pakete įvardytų EK siūlymų – kai kuriuos atsinaujinančios energetikos projektus laikyti svarbiais visuomenės interesui, taip spartinant statybos leidimų išdavimą. Eurokomisaro teigimu, Bendrijos institucijoms priėmus konkrečius teisės aktus per dvejus metus šalys narės turės sukurti specialias teritorijas, kur būtų galima vystyti saulės ir vėjo projektus, o leidimai turės būti išduodami per vienerius metus.

Tarp pakete numatytų siūlymų jis įvardijo ir teisinį įpareigojimą ant naujų pastatų stogų įrengti saulės modulius, sparčiau diegti šilumos siurblius, į modernizuotas centralizuoto ir komunalinio šildymo sistemas integruoti geoterminę ir saulės energiją.

Be to, iki 2030 metų siekiama du kartus – iki 600 gigavatų (GW) – padidinti ES saulės jėgainių gaminamą elektros kiekį.

Vis dėto, jis nepervertino „RePowerEu“ plano reikšmės patvirtinant šeštąjį sankcijų Rusijai paketą – tam, pasak eurokomisaro, pirmiausia reikia politinės valios.

„Šiuo atveju paketas tikrai nepakenks, bet aš jokiu būdu jo nepervertinčiau, nes pirmiausia norint sutarti dėl paketo reikia politinės valios“, – BNS sakė V. Sinkevičius.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją