„Organizuosime neeilinį posėdį pirmadienį ir tada tas sprendimas bus priimtas pagal tuos skaičiavimus, kuriuos teikia VERT ir pagal Energetikos ministerijos siūlymus“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Ingrida Šimonytė.

Ji patvirtino Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) pirmininko Renato Pociaus informaciją, kad valstybė elektros vartotojams nuo liepos iki gruodžio pabaigos turėtų padengti iki 9 centų už kilovatvalandę (kWh).

„Galiu pasakyti, kad nieko naujo neatsiras – kadangi yra horizontali kompensacija, tai tiems žmonėms, kurie laukia šito sprendimo tam, kad pasirinktų elektros tiekėją, reikėtų suprasti, kad tas sprendimas tiesiogiai situacijos nekeičia, nes vis tiek reikia vertinti bendrą kontekstą: savo pasirinkimus, kiek kas nori alternatyvios energetikos, kiek kas nori kainą fiksuoti“, – kalbėjo premjerė.

„VERT skaičiavimus ministerija (Energetikos ministerija – BNS) gavo antradienį, Vyriausybės posėdžio išvakarėse, ir mes to klausimo negalėjome įtraukti išskirtine skubos tvarka, nes jokia derinimo procedūra negalėtų įvykti“, – pridūrė I. Šimonytė, paklausta, kodėl klausimas nebuvo svarstomas Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

I. Šimonytė ragina suskubti gyventojus, dar nepasirinkusius nepriklausomo tiekėjo, nes garantinis tiekimas yra „gana nepatogus“ ir brangesnis.

„Žmonės neliks be elektros, jie pateks į garantinį tiekimą, kuris yra brangesnis. Bet žmonės paprastai moka pinigus susiskaičiuoti“, – teigė premjerė.

VERT vadovas ketvirtadienį pranešė, kad minimalus elektros tarifas, žemiau kurio nebus kompensuojama, turėtų siekti 24 centus. Tarkime, jei elektra iš nepriklausomo tiekėjo perkama už 33 centus, tai su 9 centų kompensacija vartotojas mokės 24 centus, o jeigu perkama už 27 centus, tuomet kompensacija sieks tik 3 centus ir vartotojas mokės 24 centus.

Reguliuotojo vadovas pabrėžė, kad vartotojai turėtų ieškoti tokių tiekėjų pasiūlymų, kurių standartinis vienos laiko zonos tarifas neviršija 33 centų – kitu atveju, pritaikius 9 centų subsidiją, elektros kaina būtų didesnė nei 24 centai.

R. Pocius patarė vartotojams rinktis tuos tiekėjus, kurie nėra numatę pastovaus mokesčio, o jų kaina susieta su jos suvartojamu kiekiu.

Pasak R. Pociaus, visuomeninė vienos laiko zonos elektros kaina antrąjį pusmetį turėtų siekti 33 centus už kWh (dabar – 16,7 cento). Ši kaina, kurią taip pat subsidijuos valstybė, bus taikoma likusiems trečiojo liberalizavimo etapo vartotojams – mažiausiai (iki 1 tūkst. kWh per metus) elektros suvartojantiems ir socialiai remtiniems gyventojams.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės