„Kadangi yra išduota licencija komerciniam eksploatavimui, tai natūralu, kad (...) Energetikos ministerija ėmėsi papildomų veiksmų, kadangi mes Lietuvoje turime labai aiškų įstatymą, kuris neleidžia komerciniam srautui į Lietuvą patekti. Visos priemonės turėtų būti naudojamos tam, kad šitas reikalavimas būtų įgyvendintas“, – Briuselyje žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Briuselyje viešinti premjerė sakė aptarusi Astravo AE problematiką su Europos Vadovų Tarybos ir Europos Komisijos vadovais.

„Astravo AE temą aptarinėjome išplėstinai, dar manau, kad turėsime galimybę aptarti ir su Europos Parlamento pirmininku. Tai yra tokia tema, kuri šiaip nėra Lietuvos tema, bet daugeliu požiūrių europinė tema, nes vienas klausimas yra techninis nesaugumo klausimas. Puikiai žinome, kad rekomendacijos ir kiti reikalavimai, kurie reikalaujami tokio pobūdžio projektui, niekada nebuvo Lukašenkos įgyvendinami“, – sakė I. Šimonytė.

Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerija pranešė išdavusi licenciją pradėti Baltarusijos AE 1-ojo energijos bloko pramoninį eksploatavimą.

Šiuo metu Baltijos šalys tęsia derybas dėl trišalės prekybinių pralaidumų su trečiosiomis šalimis nustatymo metodikos. Latvija ir Estija taiko dvišalę metodiką, kuriai nepritarė Lietuvos nacionalinė reguliavimo institucija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės