„Galbūt atrodo, kad sutarimas yra toks dalykas, kur tiesiog atsisėdai ir sutarei. Yra derybos, yra reikalingas susitarimas. Pirmiausiai reikia susitikrinti, kad mes vienodai suprantame skaičius, kad yra ta pati statistika ir išeiname iš tų pačių duomenų. Tai derybos niekada neįvyksta per vieną dieną ir niekada nebūna baigtos nėra pasiekiamas susitarimas dėl visko“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Premjerė tikina, kad derybos vis dar vyksta ir jeigu iš tikrųjų bus matomas jų sulėtėjimas, bus kreipiamasi į Europos Komisiją.

„Deramės ir dirbame toliau. Jeigu reikės komisijos pagalbos, tada ir prašysime komisijos pagalbos“, – tvirtino ji.

ELTA primena, kad spalį už energetiką atsakingi Europos Sąjungos ministrai patvirtino Europos Komisijos pasiūlytą aukštų energijos kainų suvaldymo priemonę – apmokestinti viršplanines ne iš dujų elektrą gaminančių įmonių pajamas, kurios viršija 180 Eur/MWh.

Dėl elektros biržoje taikomo kainų nustatymo mechanizmo ir aukštų dujų kainų jos uždirba didelius pelnus, kadangi parduoda elektrą už tą pačią kainą kaip ir elektros gamintojai iš dujų, nors iš atsinaujinančių išteklių, branduolinės energijos ir kitų ne dujinių šaltinių elektra gaminama gerokai pigiau.

Kadangi Lietuvoje tokių generacijos pajėgumų trūksta, EK įpareigojo didžiausią elektros eksportuotoją Švediją su Lietuva pasirašyti dvišales sutartis, pagal kurias dalis švedų gamintojų viršplaninių pajamų atitektų Lietuvai.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos