Seimo Ekonomikos komitetas trečiadienį rekomendavo reguliuotojui skubiai parengti pakeitimus bei iki gruodžio 1 dienos informuoti komitetą.

Komiteto narys konservatorius Andrius Kupčinskas sako, kad Kaune rinka nesureguliuota, o atliekų degintojai gauna, jo žodžiais, tam tikrą subsidiją. Jo manymu, pakeitimų reikia, siekiant išvengti problemų Vilniuje ar kituose miestuose.

„Atsižvelgiant į tai ir norėtume kreiptis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą ir rekomenduoti skubos tvarka parengti šilumos supirkimo tvarkos reikalingus pakeitimus, nes tokia situacija gali greitu laiku susiklostyti ir Vilniuje“, – sakė A. Kupčinskas.

VERT pirmininkas Renatas Pocius teigė, kad problema nėra lengvai išsprendžiama, tam gali prireikti ir politinių sprendimų. Pasak jo, pirmadienį su nepriklausomų šilumos gamintojų, šilumos tiekėjų atstovais diskutuota apie Šilumos tarybos siūlymus.

„Ten tikrai yra dar kur padirbėti, nes kai kurie siūlymai apskritai nesprendžia problemos, kai kurie pakankamai kompleksiški. Bet čia (...) diskusijų klausimas. Ir manau, kad mes dar ne kartą turėsime susitikti ir pagalvoti, kaip tą problemą išspręsti“, – sakė R. Pocius.

Komiteto narys Jonas Pinskus mano, kad kol VERT nepradės prižiūrėti atliekų rinkos, problema nebus išspręsta.

„Įsivaizduoju, kol VERT darbuotojai nepradės dirbti su aplinkosaugininkais, su atliekomis, tai čia mes nieko nesureguliuosime, nes praktiškai visos tos katilinės patiria didžiulę konkurenciją tų kogeneracinių elektrinių, kurios praktiškai gauna žaliavą už dyką arba primoka jiems, o visos kitos turi pirkti“, – kalbėjo J. Pinskus.

„Nes šiaip tos atliekų deginimo gamyklos ir sujaukia visą rinką“ , – sakė parlamentaras.

R. Pocius pažymėjo, kad kol kas reguliuotojui nėra suteikti įgaliojimai reguliuoti atliekų rinką.

Ekonomikos komitetas praėjusią savaitę svarstė konkurencijos šilumos ūkyje situaciją.

A. Kupčinskas tuomet sakė, kad Kaune susiklosčiusi keista situacija, kuri gal palanki gyventojams, „bet visiškai į „ožio ragą“ suvarys visus gamintojus, išskyrus turbūt du – „Kauno energiją“ ir „Fortum“ (dabar „Gren“) kogeneracinę jėgainę.

Šilumos gamintojos „Ekopartneris“ vadovas Romualdas Rutka praėjusią savaitę sakė, kad Kaune šilumos kainos neadekvačiai mažos, ir nors jomis džiaugiasi vartotojai, bendrovė dėl to negali dirbti tvariai.

Pasak jo, reguliuojami nepriklausomi gamintojai net nepasiekia patvirtinto reguliuojamų pajamų lygio. R. Rutkos teigimu, šilumos gamintojai mieste konkuruoja įvairiai: vieni gauna pajamų ne tik iš šilumos, bet ir elektros, kiti, deginantys atliekas, – iš vadinamojo vartų mokesčio.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)