Energetikos viceministrė Inga Žilienė yra sakiusi, kad planuojami nepriklausomų elektros tiekėjų veiklos suvaržymai leis labiau apsaugoti gyventojus.

Elektros energetikos ir Energetikos įstatymų pakeitimais, kuriuos inicijuoja Vyriausybė, siekiama išvengti šių metų rugpjūtį įvykusios situacijos, kai, išaugus elektros kainoms rinkoje, „Perlas Energija“ pranešė negalįs tiekti elektros klientams fiksuota kaina, o vėliau bendrovė paskelbė išvis nutraukianti veiklą.

Pataisos numato, kad pradėti elektros tiekimo veiklą norinčios bendrovės ateityje turėtų turėti prievolių įvykdymo garantijas, skirtas vartotojų nuostoliams kompensuoti, jei tiekėjas nevykdytų įsipareigojimų – jos privalės būti susiplanavusios, kaip valdys rizikas, taip pat turėti mažiausiai pusės įstatinio kapitalo dydžio nuosavą kapitalą.

Pataisos numato, kad nepriklausomo tiekėjo prievolių įvykdymo užtikrinimo trumpiausias galiojimo terminas – trys mėnesiai.

Taip pat numatoma buitiniams vartotojams, gaunantiems garantinio tiekimo paslaugą, mažinti dabar taikomą 1,25 koeficientą iki 1,15 vidutinės praėjusio mėnesio elektros biržos kainos. Nebuitiniams vartotojams toliau būtų taikomas 1,25 koeficientas.

Mažieji nepriklausomi elektros tiekėjai, vartotojams siūlantys tik su birža susietus planus, šias pataisas yra sukritikavę, teigdami, kad jos apsunkins mažųjų tiekėjų padėtį rinkoje ir šioje rinkoje artimiausiais metais liks tik valstybiniai tiekėjai.

Savų gamybos pajėgumų neturėjusiai „Perlas Energijai“ rugpjūčio pradžioje paskelbus apie sutarčių nutraukimą su beveik 180 tūkst. fiksuotos kainos planus pasirinkusių klientų, energetikos ministras Dainius Kreivys pranešė apie ketinimą peržiūrėti nepriklausomų tiekėjų reguliavimą bei jo griežtinimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės