Už Įstatymo dėl Reglamento (ES) 2022/1854 įgyvendinimo projektą ir Pelno mokesčio įstatymo pataisą balsavo 113 Seimo narių, prieš ir susilaikė po vieną. Galutinis balsavimas vyks iki Kalėdų.

Dokumentai į Lietuvos teisę perkelia Europos Sąjungos (ES) reglamento nuostatas. Numatoma, kad institucijos turėtų sumažinti elektros suvartojimą 10 proc., o piko valandomis – 5 proc. Taip pat būtų pradėtos reguliuoti energetikos rinkos pajamos ir jų perviršis – tokio perviršio mokestis būtų taikomas pigios elektros gamintojams.

Energetikos ministerija, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ir „Litgrid“ būtų įpareigotos pasirašyti susitarimą su pagrindine eksportuojančia valstybe Švedija dėl pajamų perviršio pasidalijimo.

Pelno mokesčio įstatymo pataisos įteisintų solidarumo įnašą, kurį už 2023 metus turėtų mokėti naftos perdirbimo, gamtinių dujų ir kitos įmonės. Jis būtų skaičiuojamas tik nuo pelno, daugiau kaip 20 proc. viršijančio pastarųjų ketverių finansinių metų vidutinį apmokestinamąjį pelną.

Surinktos lėšos būtų naudojamos remti elektros vartotojus taip švelninant didelių kainų poveikį, taip pat investicijų į atsinaujinančią energetiką skatinimą, priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimą, į efektyvesnį energijos vartojimą, numatant finansinę paramą padedant mažinti energijos suvartojimą.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės