aA
Jei premjeras nori labiau subalansuoti biudžetą, turėtų palaikyti pataisas, pagal kurias lengvatinis 9 proc. PVM tarifas šildymui galiotų neterminuotą laikotarpį.
© DELFI / Andrius Ufartas

Taip LRT.lt sako Seimo narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas. Jis ir socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas teigia manantys, kad 9 proc. PVM tarifo scenarijus po Naujųjų – realiausias.

Tuo metu „valstiečių“ atstovas Virginijus Sinkevičius sako nežinantis, kokio dydžio tarifas galėtų įsigalioti nuo sausio 1-osios, ir kviečia palaukti vyriausybės sprendimo.

Nors iki šildymo sezono laiko vis mažiau, gyventojai nežino atsakymo, koks po Naujųjų bus PVM tarifas šildymui.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūno pavaduotojas, Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Sinkevičius kviečia nepanikuoti ir palaukti vyriausybės siūlymų.

Virginijus Sinkevičius
Virginijus Sinkevičius
© DELFI / Andrius Ufartas

„Manau, vyriausybė pateiks konkretų siūlymą – vieną ar kitą tarifą. Jei tai bus naujas tarifas, reikės, kad vyriausybė jį teiktų iš anksto – apie spalio mėnesį. Jei tarifas liktų toks pat, tiesiog kartu su biudžeto formavimu būtų priimtas kitas įstatymas ir tiek. Sulaukime vyriausybės siūlymų. Dabar sudarinėjamas biudžetas, o su nauju socialiniu paketu biudžetas bus iki detalių suplanuotas, ten matysis ir šildymo lengvata“, – kalba V. Sinkevičius.

Savo ruožtu Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas G. Paluckas stebisi V. Sinkevičiaus teiginiais ir pažymi, kad „valstiečių“ pasiūlymai jiems patiems yra ar bent jau turėtų būti žinomi.

„Jie tikrai žino, nes premjeras yra pasakęs, ką siūlys vyriausybė ir jau dabar siūlo. Nuo spalio 1-osios – 9 proc., nuo sausio 1-osios – 15 proc.“, – sako G. Paluckas.

PVM lengvatinio tarifo keitimas – rūpesčių daugiau nei naudos?

Nors Seimo Ekonomikos komiteto vadovas V. Sinkevičius sakė nežinąs, kokį PVM dydį siūlys vyriausybė, viena jam aišku – lengvata tikrai bus.

„Aš atmesčiau nelengvatinio 21 proc. tarifo scenarijų, kadangi yra premjero įsipareigojimas žmonėms. Klausimas tik – koks bus tarifas.

Apie 15 proc. kol kas negalime kalbėti, nes tokio tarifo Lietuvoje nėra, todėl kalbėjimas apie jį būtų spekuliacija. Manau, gyventojai bus informuoti likus bent dviem mėnesiams iki naujo tarifo įsigaliojimo“, – tikina V. Sinkevičius.

G. Paluckas atkreipia dėmesį į tai, kad neegzistuojantis 15 proc. PVM tarifas turėtų būti įvestas, o tai reiškia, kad jis paliestų ir kitas lengvatiniu PVM tarifu apmokestintas ūkio rūšis, tektų atlikti daug perskaičiavimų, išsiaiškinti, kokį poveikį tai turėtų. Todėl palikti 9 proc. tarifą būtų paprasčiau, o ir biudžetui reikšmingai didelės įtakos tai nepadarytų.

„Visa ši diskusija iš racionalios tapo ideologine, nes galimos pajamos į biudžetą, padidinus tarifą nuo 9 iki 15 proc. ir įvertinus kompensavimo mechanizmą, įvairiais skaičiavimais sudaro iki 20 mln. eurų. Bendrame biudžeto kontekste tokia suma nėra itin reikšminga.

Tačiau čia, matyt, susiduria dvi pasaulėžiūros. Tiek premjeras, tiek LVŽS aiškina, kad ta lengvata naudojasi ir gyventojai, kuriems ji teoriškai nepriklausytų, todėl ją atimame iš visų, o tiems, kam iš tiesų reikia, siūlome kompensacijas.

Mes savo ruožtu sakome, kad PVM lengvata turi būti visiems, nes šildymas yra monopolinė, mūsų klimatinėmis sąlygomis neišvengiama paslauga. Taip, ja pasinaudos ir maža dalis tų, kuriems ji nepriklauso, tačiau siekiame, kad visiems tai būtų įperkama, o daliai visuomenės nereikėtų stovėti ištiesta ranka prie socialinės paramos centro“, – kalba G. Paluckas.

„Valstiečiams“ gali tekti nusileisti

Scenarijai, kaip PVM lengvata šildymui galėtų atrodyti išaušus Naujųjų metų rytui, galėtų būti trys, kadangi nelengvatinį 21 proc. tarifą „valstiečių“ atstovai sako griežtai atmetantys. Tad koks PVM tarifas – 5, 9 ar 15 proc. – labiausiai tikėtinas?

Socialdemokratų pirmininkas G. Paluckas sako, kad realiausias – 9 proc. PVM tarifo scenarijus: „Pagal dabar besiklostančias aplinkybes, panašu, 9 proc. PVM tarifas šildymui galėtų išlikti. Apie tai kalbame mes, konservatoriai, dalis „valstiečių“, „Tvarka ir teisingumas“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija.“

Tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys L. Kasčiūnas kalba dar užtikrinčiau.

„Mano požiūriu, realiausias bus 9 proc. scenarijus, nes kai teks rinktis tarp 5 ir 15 proc. tarifo, nepaisant to, kaip bus paskaičiuotas biudžetas, esant dabartinei politinei konjunktūrai, laimės 5 proc. Tad jei vyriausybės vadovas nori labiau subalansuoti biudžetą, turėtų palaikyti mūsų pataisas, kuriomis numatoma, kad 9 proc. PVM tarifas galiotų neterminuotą laikotarpį.

Galbūt PVM lengvata šildymui nėra ilgalaikis problemų sprendimas, tačiau, kol renovacija nėra įgavusi realių tempų, PVM lengvata šildymui turi likti“, – tvirtina L. Kasčiūnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Iš Berlyno – dar vienas perspėjimas dėl „Nord Stream 2“ (48)

Vokietija nelaiko Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projekto „ Nord...

Ignalinos AE perduota licencija eksploatuoti Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklą (12)

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija ( VATESI ) pakeitė licenciją eksploatuoti...

Britai Černobylio katastrofos zonoje stato milžinišką saulės elektrinę (3)

Mogiliavo srities Čerykovo rajone šiuo metu statoma galingiausia Baltarusijoje saulės jėgainė....

„Gazprom“: „TurkStream“ pratęsimas Serbijoje bus pradėtas tiesti netrukus (7)

Rusijos koncernas „Gazprom“ pranešė, jog naujojo eksporto dujotiekio per Juodąją jūrą ir...

Iš Europos Parlamento – palanki žinia Lietuvai dėl Ignalinos AE papildyta (15)

Europos Parlamentas ( EP ) ketvirtadienį išsakė paramą Lietuvos prašymui, kad Ignalinos...

Top naujienos

Dėl 100 tūkst. ryžosi ekstremaliam eksperimentui: žmogaus protui tai per žiaurus išbandymas haliucinuoti pradėjo jau 3 parą (50)

Richas Alati tegalvojo apie šešiaženklę sumą. Kad ją laimėtų, jam tereikėjo ištverti 30...

Pagrindinis priekaištas Skverneliui: ką jo vietoje darė Grybauskaitė (369)

Į prezidentus kandidatuojantis Saulius Skvernelis teigė nematąs priežasčių, kodėl turėtų...

(Ne)Grįžtu. Apie tradicijas mirusįjį šarvoti lovoje ir emigracijoje palaidotus lietuvius (24)

Kai kurie nė neketina grįžti iš emigracijos, kiti apie tai svajoja dešimtmetį, o dar kiti...

Kaltinimų dėl neva išsigalvoto neįgalumo sulaukusi Antonovienė pratrūko: tik retas žino, kokią kainą moku už sportą (158)

„Mafijos tėvu“ vadinamo Vido Antonovo žmona Rima neseniai ir vėl atsidūrė dėmesio centre....

Miestietis laimingas pabėgęs į ekologišką vienkiemį, kuriam valdininkai net nesuteikia adreso (17)

Jei kadaise kauniečiui Tomui Didžiuliui kas būtų pasakęs, kad jis, tikras miesto vaikas, augęs...

Rimvydas Valatka. Antrasis Mesijo atėjimas – iš Rusnės betliejaus (1062)

Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą...

Paprastas būdas, padėsiantis su vaikais susitarti be bausmių (6)

Vaikų drausminimas juos baudžiant, specialistų teigimu, sukelia tik neigiamas emocijas, bet...

Atleisk ir pamiršk: kaip išsilaisvinti iš pykčio, pagiežos ir skausmo (6)

Būti visada nuolankiam, priimti viską, kaip yra, ir laukti, kol likimas visas problemas išspręs...

Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti papildyta direktorės ir švietimo ministro komentaru (2726)

Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos...