Antradienio rytą kelios dešimtys „Bolt“ vairuotojų susirinko prekybos centro „Akropolis“ automobilių stovėjimo aikštelėje, kad suplanuotų tolesnius veiksmus ruošiantis protestui kovo 1 dieną.

Kurjerių ir vairuotojų asociacijos pirmininkas Dalius Rudokas tikina, kad „Bolt“ vairuotojai jaučia neteisybę dėl keliamų komisinių mokesčių. Pasak jo, įmonės vairuotojai šiandien renkasi ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose, o šiąnakt bei visą šią dieną yra sunkumų norint klientams išsikviesti „Bolt“ įmonėje dirbantį pavėžėją.

„Kiek vairuotojų yra atsijungę nuo programėlių, mes nekontroliuojame, tikslių skaičių nepasakysim, bet pokytį ir sistemos reagavimą į šį vairuotojų atsijungimą matome. Norime įspėti, kad kovo 1-ąją bus tik dar didesnė akcija, jeigu ir toliau į mus nebus kreipiama dėmesio“, – žurnalistams teigė D. Rudokas.
Kurjerių ir vairuotojų asociacijos pirmininkas aiškina, kad žmonės gauna nepakankamus atlyginimus, o komisinių mokesčius augimas dar labiau skatina nepasitenkinimą.

„Susirinkę tikrai daug žmonių, ir masiškai visi jaučiasi nuskriausti“, – tikino D. Rudokas.

Viena iš protesto dalyvių sakė, kad į šių klausimų sprendimą turėtų įsikišti ir Seimas, nes, pasak jos, šioje situacijoje yra paminamos pavėžėjų teisės.

„Problema tokia, kad nėra iki šiol priimta jokių Europos Sąjungos direktyvų dėl pavėžėjimo veiklos, jokių reglamentų, būtų gerai, kad Seimas išspręstų šį klausimą ir kuo skubiau priimtų, nes darbuotojai jaučia, kad jų teisės pamintos“, – tikino protestą palaikanti buvusi pavėžėja.

ELTA primena, kad antradienį vyksta pavėžėjimo platformos „Bolt“ vairuotojų protestas dėl keliamo vairuotojo komisinio mokesčio, mokamo už naudojimąsi platformos paslaugomis. Dalis vairuotojų visai dienai atsijungė nuo „Bolt“ platformos.

Nuo kovo 1 d. Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje tarifo dalis didėja nuo 10 iki 20 proc., nuo 10 iki 15 proc. didėja Kėdainiuose, Mažeikiuose, Marijampolėje. Vilniuje ir Kaune jis kils nuo 20 iki 25 proc., neskaičiuojant PVM.

Tai ne vienintelis „Bolt“ vairuotojų planuojamas protestas artimiausiu metu. Kurjerių ir vairuotojų asociacijos pirmininkas Dalius Rudokas teigia, kad kovo 1 d. dėl tos pačios priežasties planuojama „Bolt“ vairuotojų kolona, kuri pravažiuos per Vilnių.