Ji pažymėjo kad elektros energijos kainos po Ignalinos atominės elektrinės uždarymo išaugo Lietuvoje kur kas mažiau nei numatė pesimistiškiausios prognozės, ir tai daugiausia nulėmė elektros energijos rinkos liberalizavimas.

"Nuo sausio 1 dienos 35 proc. Lietuvos energijos perkama laisvojoje rinkoje. Pirmiausia ši pasirinkimo galimybė suteikta gamintojams, ir jų išlaidos elektros energijai gerokai nukrito", - sakė prezidentė.

"Ateityje mes ketiname plėsti liberalizavimą, kad visiems klientams būtų prieinama elektros energija laisvosios rinkos kainomis, - sakė prezidentė. - Tai vyks pamažu, žingsnis po žingsnio 2011 ir 2012 metais, ir tada pažiūrėsime".

"Kol kas aišku, kad liberalizacija leido išlaikyti palyginti žemas elektros energijos kainas ir po Ignalinos uždarymo, nors dabar mums tenka pirkti užsienyje daug žaliavos", - sakė D.Grybauskaitė ir pridūrė, kad ateityje numatoma nutiesti energetikos tinklus su Skandinavija per Latviją ir Estiją.

"Kol kas galiu tik dar kartą pabrėžti liberalizacijos svarbą išlaikant kainas atitinkamu lygiu, todėl elektrinės uždarymas ekonomikai faktiškai neturėjo jokios įtakos. Teigiamas šia prasme buvo ir krizės vaidmuo, nes elektros energijos paklausa buvo palyginti maža", - sakė D.Grybauskaitė.

Ji priminė, kad Lietuvos vyriausybė deklaravo norą statyti naują modernią atominę elektrinę ir paskelbė konkursą, dabar laukia galimų investuotojų siūlymų.

Remiantis susitarimu su ES, 2009 metų gruodžio 31 dieną buvo visiškai sustabdyta Ignalinos atominė elektrinė. Siekdama užtikrinti nepriklausomybę energetikos srityje po jos uždarymo Lietuva drauge su Latvija, Estija ir Lenkija ketina iki 2018-2021 metų pastatyti naują jėgainę, bet projektas juda ne taip greitai, kaip buvo numatoma.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją