„Mes skaičiuojame skirtumą, kuris yra susidaręs. Pagal šios dienos prognozę sudaro apie 55 mln. eurų“, – Seimo Biudžeto ir finansų komitete trečiadienį sakė Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė antradienį Seimo Darbo partijos frakcijoje teigė, kad ši nepriemoka sieks maždaug 100 mln. eurų, o ją padengti numatoma iš valstybės skolintų lėšų dar šiemet, kad ji nepersikeltų į kitus metus. Kitu atveju ją reikėtų įtraukti į naują, nuo 2023 metų sausio galiosiančią visuomeninio tiekimo kainą.

Visuomeninė vienos laiko zonos standartinio plano elektros kaina antrąjį šių metų pusmetį siekia 33 centus už kWh, tuo metu vidutinė „Nord Pool“ biržos kaina liepą-rugsėjį buvo 38,1 cento.

Padengti „Igničio“ nepriemoką, susidariusią šiemet sausį-birželį, iš valstybės biudžeto pavasarį Seimo sprendimu skirta 365 mln. eurų. Pagal birželį Finansų ministerijos ir „Igničio“ pasirašytą sutartį skola bendrovei dalimis išmokama iki šių metų pabaigos.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės