Tai jis BNS teigė po to, kai „Ignitis“ pareiškė savo elektros kainodarą sumažinusi anksčiau nei R. Pocius viešai pranešė apie ketinimus ją tirti dėl galimo piktnaudžiavimo padėtimi rinkoje – įmonė teigia kainas sumažinusi pirmadienį vėlai vakare, o R. Pocius apie tai, kad tarnyba ketina aiškintis „Ignitis“ kainodarą, pranešė ketvirtadienį.

„Tikrai nebuvo taip, kad reguliuotojas pamatė ketvirtadienį, pirmadienį ar kurią dieną, kad „Ignitis“ taiko didesnes kainas. Tie planai ne vieną dieną ar ne vieną mėnesį, jeigu pasižiūrėtume mūsų skaičiuoklėje, buvo vieni didžiausių. Tikrai nebuvo mažiausi tarifai („Ignitis“ – BNS) vartotojams“, – BNS sakė Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas R. Pocius.

„Didesnė bendrovės taikoma kainodara buvo ilgesnio mūsų monitoringo išdava (...) Mums sukėlė įtarimų bendrovės elgsena, dėl to mes savo abejonę išreiškėme“, – pridūrė jis.

„Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius tikina, kad įmonės kainų sumažinimas dar savaitės pradžioje nėra susijęs su VERT vadovo ketvirtadienį išsakyta nuomone, kad galbūt „Ignitis“ piktnaudžiauja padėtimi.

Pasak A. Ketleriaus, sprendimus dėl kainų, kurias peržiūri kiekvieną savaitę, įmonė paprastai priima pirmadieniais, o klientams jos paskelbiamos naktį iš pirmadienio į antradienį.

„Vidurnaktį iš pirmadienio į antradienį jau buvo naujos kainos sukeltos į planus ir jau vartotojai galėjo po vidurnakčio rinktis sutartis naujomis kainomis“, – žurnalistams teigė „Ignitis“ atstovas.

R. Pocius BNS sakė pats asmeniškai „Ignitis“ žinutę apie sumažintas kainas gavęs ketvirtadienį popiet.

„Žinau, kad ne vienas vartotojas gavo tokią žinutę. Jeigu tie planai buvo sumažinti, klausimas, kodėl žinutė nebuvo atsiųsta tą patį pirmadienį ar antradienį, o vakar (ketvirtadienį – BNS) po pietų“, – sakė R. Pocius.

R. Pociaus teigimu, kyla klausimų, kodėl kiti tiekėjai anksčiau siūlė mažesnes kainas.

„Ar tai reiškia, kad kiti tiekėjai dar geriau gali planuoti, ar jie nevertina rizikų?“ – penktadienį svarstė VERT pirmininkas.

VERT atstovė Loreta Kimutytė BNS penktadienį pranešė, kad tarnyba antradienį išsiuntė raštą visiems nepriklausomiems tiekėjams, kad ji vykdo vartotojų teisėtų interesų valstybinę priežiūrą ir kad visos sutartys turi būti skaidrios, sąžiningos ir nediskriminuojančios vartotojų.

„Mes matome, kad vartotojai yra pakankamai inertiški, jie sako: „man paprasčiausia likti pas tą patį tiekėją“, „nieko nenoriu keisti“. Galbūt bendrovė matydama tokią vartotojų elgseną gali taikyti didesnes kainas“, – BNS sakė R. Pocius.

R. Pocius teigė nemanantis, jog sumažintos „Ignitis“ kainos vartotojus dar labiau paskatins rinktis šį tiekėją. Jis siūlo gyventojams visų nepriklausomų tiekėjų kainas lyginti VERT sukurtoje kainų palyginimo skaičiuoklėje, kur matosi jiems palankiausi pasiūlymai.

„Nesvarbu, kad „Ignitis“ sumažino kainą. Jeigu jų kaina, net ir sumažinta, bus didesnė nei kitų nepriklausomų tiekėjų, tai jie nebus pirmose eilėse, kurie siūlo pačius palankiausius pasiūlymus. Vartotojas matys tuos tiekėjus, kurie siūlo mažiausią kainą“, – teigė reguliuotojo vadovas.

R. Pocius tikisi, kad visuomeninio tiekimo kainos viršutinę ribą ir galutinį tarifą antrajam pusmečiui VERT turėtų paskelbti kitą savaitę – po to, kai Vyriausybė pirmadienį patvirtins 9 centų valstybės subsidijos dydį ir minimalų 24 centų už kWh tarifą, žemiau kurio nebus kompensuojama elektros kaina.

VERT pirmininko teigimu, visuomeninė elektros kaina, kuri antrąjį pusmetį turėtų siekti 33 centus už kWh (dabar – 16,7 cento), svarbi trečiojo elektros rinkos liberalizacijos etapo vartotojams, kuriems nepriklausomą tiekėją reikia pasirinkti iki gruožio vidurio.

„Jeigu trečio etapo vartotojai matytų, kad nepriklausomo tiekėjo pasiūlymas yra palankesnis nei visuomeninio tiekimo kaina, vartotojai gali nelaukdami pradėti rinktis nepriklausomą tiekėją“, – teigė R. Pocius.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)