"Jei šalies valdžia atmestų referendume pareikštą valią nestatyti atominės elektrinės, ji ne tik pažeistų demokratinės ir teisinės valstybės pamatus, bet ir savo rankom atvertų vartus teisiniam nihilizmui bei pastūmėtų visuomenę į politinių santykių aiškinimąsi gatvėje", - pirmadienį spaudos konferencijoje Seime teigė V. Žiemelis.

Parlamentaro nuomone, Seimas ir Vyriausybė privalo atšaukti priimtus sprendimus dėl ketinimų statyti Visagino atominę elektrinę ir nutraukti derybas su "Hitachi" dėl reaktoriaus pirkimo. V. Žiemelis pareiškė parengęs įstatymų projektus, kuriais įstatymai, reikalingi VAE statybai, būtų pripažinti negaliojančiais.

Socialdemokratų partijos frakcijos narė B. Vėsaitė dėkojo Lietuvos gyventojams, išreiškusiems savo nuomonę referendume. Parlamentarė teigė, jog anksčiau Lietuvoje rengti patariamieji referendumai neįvykdavo.

"Šitas referendumas įvyko, ir jis aiškiai parodė, jog žmonės nepritaria atominės elektrinės statybai Lietuvoje. Darome ir dar vieną išvadą - referendumas pademonstravo tautos nepasitenkinimą valdančiųjų vykdoma energetine politika. Energijos kainos per šį ketverių metų laikotarpį tik kilo. Mano požiūriu, Energetikos ministerijos steigimas buvo plyno lauko investicija, kuri nepasiteisino", - kalbėjo parlamentarė B. Vėsaitė.

Seimo narės teigimu, socialdemokratai tebemano, kad gyvename demokratinėje šalyje, kurioje tautos valia yra gerbiama.

Seimo narys Ž. Šilgalis mano, jog šis referendumas padėjo sukurti prielaidas diskusijoms. "Manau, kitu atveju, mes nebūtume išgirdę atsakymų į daugelį klausimų. Valdžios pasirinktas kelias pigiais propagandiniais klipais bandyti pasiekti norimą rezultatą nepasiteisino", - teigė Ž. Šilgalis.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės