„Mūsų ataskaitose nurodoma informacija yra aktuali – „Orlen Lietuva“ padengė turėtą įsiskolinimą VIAP lėšų biudžetui ir šiuo metu neturi pradelstų mokėjimų VIAP lėšų biudžetui. Kitos dvi įmonės – „Achema“ ir „Lifosa“ vis dar turi įsiskolinimus“, – portalui nurodė energijos išteklių birža „Baltpool“.

„Achemos“ nepadengta VIAP skola siekia 11,6 mln. eurų, „Lifosos“ – 11,3 mln. eurų, todėl šios įmonės negali dalyvauti nuo šių metų pradžios galiojančioje schemoje ir susigrąžinti dalies VIAP mokesčio.

BNS primena, kad pagal naują schemą energijai imlios pramonės įmonės gali susigrąžinti dalį už praėjusius kalendorinius metus sumokėtos atsinaujinančių energijos išteklių VIAP kainos, tačiau su sąlyga, kad nebus skolingos VIAP biudžetui bei sutaupytas lėšas investuos į energiją taupančias priemones ir plėtrą.

Tokios įmonės už per metus suvartotą elektros kiekį, viršijantį 1 GWh, gali susigrąžinti 85 proc. VIAP kainos, susijusios su elektros gamyba iš atsinaujinančių išteklių. Schema galioja iki 2029 metų.

Energetikos ministerija pernai rudenį skelbė, kad sutartis dėl 2019 metais sumokėtos VIAP kainos dalies susigrąžinimo pasirašė 39 įmonės. Visos jos kartu suvartoja 2 TWh elektros per metus, todėl iš VIAP biudžeto jos galės susigrąžinti iki 15,5 mln. eurų,

Trijų daugiausia energiją vartojančių įmonių „Orlen Lietuva“, „Achema“ ir „Lifosa“ VIAP skola susidarė nuo 2011 metų, įmonės jos nemokėjo, nes ginčijo mokestį teismuose.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)