Atsakydamas į opozicijos lyderio „darbiečio“ Vytauto Gapšio klausimą, kuo motyvuojant naujajam IAE direktoriui buvo skirtas atlyginimas, beveik dukart didesnis už ankstesnio vadovo Viktoro Ševaldino, ministras pažymėjo: „Situacija su IAE uždarymu yra labai sudėtinga, jei ne kritiška. Yra rimtas klausimas dėl tolimesnio finansavimo po 2014 m. Išleistos didelės lėšos, o uždarymas nepradėtas. Reikia žmogaus, kuris vadovautų uždarymui ir galėtų kalbėti su Europos Komisija (EK) dėl tolimesnio finansavimo. Reikia persikelti su šeima gyventi į Ignaliną, turint riziką sveikatai ir gyvybei.“

Šiuos A. Sekmoko žodžius kai kurie Seimo nariai sutiko garsiais nepritarimo šūksniais.

Ministras taip pat patikino, kad „atlyginimo klausimas buvo derintas su EK, nes atlyginimas mokamas iš europinių lėšų, kurias skiria EK“. Dabartinė jėgainės veikla didžia dalimi finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų, iš Lietuvos biudžeto esą mokami tik nacionaliniai mokesčiai.

Vyriausybės sprendimu, 2009 m. pabaigoje sustabdytai IAE vadovaus buvęs diplomatas ir vadybininkas O. Čiukšys. Jam buvo nustatytas maždaug 26 tūkst. Lt atlyginimas (19 tūkst. Lt po mokesčių). V. Ševaldinas gaudavo apie 14 tūkst. Lt (neatskaičius mokesčių).

Energetikos ministerija anksčiau aiškino, kad toks atlyginimas buvo nustatytas siekiant balanso tarp O. Čiukšio kompetencijos suvaldyti esamą grėsmingą situaciją ir motyvacijos dirbti skaidriai. Naujasis IAE vadovas anksčiau sakė BNS nuomojantis butą Visagino daugiabutyje, kur gyvena su žmona Sigita.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją