Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į premjero Andriaus Kubiliaus teikimą, ketvirtadienį pasirašė dekretą dėl jo paskyrimo į šias pareigas.

Su M.Demčenka, kuris yra užsienio komandiruotėje, BNS susisiekti nepavyko.

M.Demčenka 2009 metais pakeitė iš VATESI vadovo atsistatydinusį Gytį Maksimovą, kuris išvyko dirbti į Tarptautinę atominės energijos agentūrą (TATENA), kur dalyvauja inspektuojant atominės energetikos objektus visame pasaulyje.

Seimas praėjusių metų vasarą atsisakė įdėjos sujungti Radiacinės saugos centrą (RSC) bei VATESI ir priėmė pataisas dėl būsimos RSC ir VATESI veiklos ir įtakos šalies branduolinei energetikai - pataisomis sukonkretinamos kiekvienos institucijos atsakomybė ir konkrečiau apibrėžiamos RSC ir VATESI veiklos sritys.

Seimas taip pat nutarė, kad VATESI vadovą premjero teikimu skirs prezidentas. VATESI viršininko atlyginimas siekia apie 12 tūkst. litų - 4 vidutinius energetikos sektoriaus darbuotojų atlyginimus.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją