„Jau sulaukėme daugybės pastebėjimų, kad metas pradėti šildyti daugiabučius. Žinoma, šiluma – ne tik komfortas, bet ir papildomos išlaidos gyventojams. Tačiau šiemet tikimės, kad tai netaps ypač didele našta gyventojams, prognozuojama, kad atpigus energetiniams ištekliams, jei situacija nepasikeis, šildymo išlaidos gyventojams gali būti apie 40 procentų mažesnės.

Taip pat svarbu, kad gyventojai kuo mažiau jaustų išorinių procesų pasekmes, privalome žiūrėti į priekį ir siekti, kad klaipėdiečiams kaina būtų kiek įmanoma mažesnė. Jau dabar būtina pradėti svarstyti, kaip įveiklinti bendrovę „Geoterma“, kurios dėka būtų tiekiama ekologiška šiluma už konkurencingą kainą“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Gyventojai, kurie dar nejaučia poreikio, kad jų būstas būtų šildomas, gali pasinaudoti galimybe atidėti sezono pradžią. Norint, kad daugiabutis dar nebūtų šildomas, reikalingas daugiau nei pusės namo gyventojų pritarimas, dėl proceso inicijavimo reikėtų derinti su daugiabučio namo administratoriumi arba bendrijos pirmininku.

Pernai Klaipėdoje ugdymo bei socialinių paslaugų įstaigose šiluma buvo įjungta spalio 18-ąją, o visame mieste šildymo sezonas pradėtas spalio 26-ąją.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją