„Pirmiausia šiluma pasieks miesto mokyklas, vaikų darželius bei sveikatos priežiūros įstaigas“, – pranešime cituojamas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis.

Dėl daugiabučių namų centralizuoto šildymo apsispręsti žadama kitą savaitę.

„Kitą savaitę spręsime kada pradėti šildymo sezoną visame mieste. Data bus parinkta atsižvelgus į šiuo metu vyraujančias oro sąlygas bei ilgalaikes prognozes“, – kalbėjo T. Metelionis.

„Delfi“ primena, kad Vilniaus miesto ugdymo bei tam tikros gydymo įstaigos jau pradėjo šildymo sezoną.

„Praėjusią savaitę, 27 dieną, įsigaliojo administracijos direktorės įsakymas, pagal kurį leidžiama šildymą pagal poreikį pradėti ugdymo įstaigose ir trijose gydymo įstaigose. <...> Gydymo įstaigos yra nuolat apklausiamos, koks yra poreikis dėl šildymo ir iš visų Vilniaus savivaldybei pavaldžių gydymo įstaigų, dėl šildymosi poreikį išreiškė tik trys“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Patikslinta, kad šildyti patalpas pradėjo Naujosios Vilnios poliklinika, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė ir Psichikos sveikatos centras. Visgi, kaip pabrėžė, tai nėra bendra ir oficiali šildymo sezono pradžia.

Anksčiau Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybių atstovai yra informavę BNS, kad šią savaitę sprendimų dėl šildymo sezono starto priimti neketinama, kadangi nuo savaitės vidurio prognozuojami šiltesni orai.

Pirmoji Lietuvoje praėjusią savaitę šildymo sezoną pradėjo Trakų rajono savivaldybė, šią savaitę tai daryti jau pradeda ir kitos mažesnės savivaldybės, tarp jų – Ignalinos, Rokiškio, Pakruojo rajonų, Pagėgių.

Šildymo sezoną nuo ateinančio pirmadienio taip pat pradės Panevėžys, šiuo pavyzdžiu svarsto pasekti ir Šiauliai. Nuo pirmadienio šilumą įjungti planuoja ir Biržų, Jurbarko bei kai kurios kitos savivaldybės.

Dalis rajonų ir miestų šildymą kol kas pradeda tik švietimo, slaugos, gydymo įstaigose.

Pradėdamos šildymą, savivaldybės įprastai vadovaujasi rekomendacija, kad tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra turi būti žemesnė nei 10 laipsnių.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją