Nuo rusiškų dujų labai priklausoma Vokietija priešinasi raginimams Europos lygiu boikotuoti šios žaliavos importą iš Rusijos. Remiantis naujausiomis prognozėmis, „užsukus čiaupus balandžio viduryje“, 2022 metais ekonomikos augimas siektų tik 1,9 proc., o 2023-iaisiais kiltų recesija ir ekonomika susitrauktų 2,2 proc.

Boikoto padariniai nebūtų įveikti dar „ateinančius dvejus metus“, sakoma bendrame DIW, IFO, IwF, IWH ir RWI institutų pranešime. Tačiau net ir nesustabdžius rusiškų dujų importo, Maskvos Ukrainoje sukeltas karas vis vien „lėtina“ Vokietijos ekonomikos atsigavimą po koronaviruso pandemijos, pridūrė institutai.

Jie sumažino šalies ekonomikos augimo 2022 metais prognozę iki 2,7 proc., palyginti su spalį prognozuotu 4,8 proc. augimu. Tuo pat metu jie nuo 1,9 proc. iki 3,1 proc. padidino augimo 2023-iaisiais prognozę, tačiau toks augimas bus užfiksuotas tik tokiu atveju, jei dujų tiekimas tęsis.

Prieš Maskvos Ukrainoje sukelto karo pradžią Vokietija iš Rusijos importavo trečdalį visos naftos, 45 proc. anglių ir 55 proc. dujų.

Tačiau šalis vėliau paskelbė apie planus sumažinti savo priklausomybę nuo energetikos išteklių importo iš Rusijos ir paspartino investicijas į atsinaujinančius energijos šaltinius bei nusprendė pasistatyti kelis suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalus.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos