Gruodžio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios ūgtelėjo 1,34 JAV dolerio, arba 1,63 proc., iki 83,73 JAV dolerio už barelį. Tai yra aukščiausias lygis per trejus metus. Penktadienį šie sandoriai pabrango 0,44 JAV dolerio, arba 0,5 proc., iki 82,39 JAV dolerio už barelį.

O lapkričio mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) padidėjo 1,59 JAV dolerio, arba 2 proc., iki 80,94 JAV dolerio už barelį. Tai yra aukščiausias lygis per septynerius metus. Penktadienį šių sandorių vertė padidėjo 1,05 JAV dolerio, arba 1,3 proc., iki 79,35 JAV dolerio už barelį.

Praėjusią savaitę WTI naftos kaina šoktelėjo daugiau nei 5 proc. ir augo septintą savaitę iš eilės. Tai buvo ilgiausias toks laikotarpis nuo 2013 metų gruodžio, rašo „Trading Economics“.

„Brent“ kaina augo pastarąsias penkias savaites.

Kainų augimą skatina išliekanti didelė degalų paklausa ir ribota pasiūla.

JAV energetikos departamentas praėjusią savaitę pranešė, kad kol kas neplanuoja pardavinėti naftos iš strateginio rezervo. Jungtinės Valstijos retkarčiais naudoja savo strateginius rezervus, dažniausiai po uraganų ar kitų tiekimo sutrikimų, rašo „Trading Economics“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos