Tai antradienį pranešė „Ukrinform“, remdamasi portalu „NewsMaker“.

V. Cebanas pažymėjo, kad Rusijos kompanijos „Gazprom“ ir Moldovos bendrovės „Energocom“ dujų kainos beveik nesiskiria, todėl „Moldovagaz“ nusprendė dalį dujų pirkti iš Rusijos koncerno.

Tad „Gazprom“ į dešiniajame Dniestro krante esančią Moldovos teritorijos dalį per dieną patieks apie 0,7-0,8 mln. kubinių metrų dujų, o dar 1,3-1,5 mln. kubinių metrų per dieną „Moldovagaz“ pirks iš „Energocom“.

Pasak „Moldovagaz“ vadovo, tai laikinas sprendimas, galiosiantis iki kovo pabaigos, o balandžio mėnesiui sprendimas dar nepriimtas, jis priklausys nuo įvairių veiksnių.

V. Cebanas prognozuoja, kad rusiškų dujų kaina Moldovai balandžio mėnesį sieks 680-700 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų.

Savo ruožtu Moldovos energetikos ministras Viktoras Parlikovas pareiškė, kad „dešiniajam krantui rusiškų dujų nereikia“.

„Manome, kad rusiškų dujų mums kol kas nereikia. Mes turime dujų, kurias nupirko ir laiko „Energocom“. Ir mes turime pirkti dujas iš „Energocom“, – sakė ministras.

V. Parlikovas pridūrė, kad bendrovė „Moldovagaz“ savo sprendimo pirkti rusiškų dujų neaptarė su Energetikos ministerija.

Jis taip pat pranešė, kad „Moldovagaz“ iš Rusijos nupirko dešiniajam krantui 2 mln. kubinių metrų dujų.

Separatistinis Uždniestrės regionas yra kairiajame Dniestro krante.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės