Po pirmųjų sąskaitų už šildymą – Vilniuje mitingas prieš „grobuoniškas šilumos kainas“, sutraukęs vos kelis šimtus žmonių. Mitinguotojai reikalavo viešesnės šilumos tiekimo įmonių veiklos, nustatyti maksimalią leistiną šilumos kainą, centralizuotam šildymui gaminti naudoti daugiau vietinių išteklių.
© DELFI / Audrius Solominas

Taip pat rezoliucijoje, kurią ketinama įteikti Vyriausybei, reikalaujama „nutraukti spaudimą Ukmergės ir visoms kitoms savivaldybėms, kurios nusprendė nutraukti ar peržiūrėti sutartis su šilumos tiekėjais bei pradėjo aktyvias derybas dėl kainų“.

„Mes manome, kad tai turėtų rūpėti visiems, ne tik tai daliai žmonių, kurie čia atėjo. Iš tikrųjų visi praeiviai turėtų prisijungti ir suvokti, kad iš mūsų kišenių pinigai plaukia į kažkokių monopolijų rankas. Tai yra vagystė. Vieną kartą mus apvagia pakėlę maisto kainas, kitą kartą – šilumos. Nedaug žmonių šiandien atėjo, manau, kad žmonės yra pasyvūs todėl, jog tikisi, kad kažkas išspręs jų problemas“, – DELFI sakė Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Irina Judina.

Nuolat lieka skoloj

Mitinge dalyvavęs vilnietis Medardas pripažino nuolat liekantis skolingas už centralizuotai tiekiamą šilumą.

„Aš visada esu skoloje, už komunalines paslaugas reikia atiduoti beveik visą atlyginimą. Pasaulyje žmonės už komunalines paslaugas moka ne daugiau 14-15 proc., o mes beveik visą atlyginimą. Va, už pusę mėnesio už šildymą atėjo 186 Lt sąskaita“, – kalbėjo jis.

Mitinguotojų parengtoje rezoliucijoje numatyta, kad savivaldybės turėtų siekti, jog šeimos už šildymą neišleistų daugiau nei 10 proc. savo pajamų.

Tačiau vilnietis abejojo, ar mitingas gali kaip nors pakeisti situaciją, nes esą dabartinė valdžia yra suinteresuota aukštomis kainomis.

„Tie, kas turi realią valdžią, vieni kitus dengia, nes Vyriausybė yra suinteresuota surinkti kuo daugiau mokesčių, pridėtinės vertės mokesčio, o jis yra proporcingas mūsų sumokamiems mokesčiams, taigi jokia valdžia mūsų negins“, – savo nuomonę išsakė Medardas.

Ukmergiškė Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) narė Onutė Vžesniauskienė DELFI sakė palaikanti savivaldybės reikalavimą susigrąžinti išnuomotą šilumos ūkį.

„Trukdo biurokratija, kuri nuo apačios iki pat viršaus yra paperkama. Pas mus Lietuvoje tiek priviso biurokratų, kad jie jau nebežino, kuris kuriam turi duoti kyšius ir dėl to mes ukmergiškiai mokame didžiulius pinigus už šilumą, nors mūsų, eilinių mokytojų ir pensininkų paskaičiavimu, reikėtų mokėti apie 20 proc. mažiau.“, – kalbėjo moteris.

Jos duomenimis, į mitingą iš Ukmergės atvažiavo apie 100 žmonių.

Vienas iš renginio organizatorių Tomas Tomilinas DELFI sakė, kad
išeitis mažinti šilumos kainas šilumos ūkį sugrąžinti savivaldai arba bent jau suteikti teisę jai derėtis su privačiais tiekėjais dėl kainų.

„Priemonė yra labai aiški, ji atsirado Ukmergėje, kai savivaldybė teisinėmis priemonėmis nutraukė sutartį su šilumą tiekusia bendrove. Stipriausia šios kovos pusė yra teisinė. O kodėl savivaldybės negali sėstis su bendrovėmis ir derėtis?“, – tvirtino jis.

Jo teigimu, į mitingą buvo kviestos visos politinės jėgos, leidimą mitinguoti gavo Socialistinis liaudies frontas („Frontas“), kurio vėliavų buvo bene daugiausiai tarp mitinguojančių. Antra pagal gausumą politinė jėga buvo LVLS, buvo matyti ir grupelė socialdemokratų, kalbą sakė Tautos ateities fronto iniciatorių Algimantą Matulevičių, prie mitingo organizavo prisidėjo ir Naujoji sąjunga. Tačiau renginys nesudomino nė vienos valdančiosios partijos.

Protestuotojų pykčiui – „Gazprom“ vėliavos

Šeštadienio mitinge neapsieita be susistumdymų – į mitingą atėjo keli jaunuoliai su Rusijos dujų milžino „Gazprom“ vėliavomis taip sukeldami mitinguotojų pasipiktinimą. Nekviesti svečiai iš renginio išstumti renginio dalyvių ir policijos rankomis.

„Atėjo eiliniai provokatoriai su „Gazprom“ vėliava, tai yra aiškūs „Rubikono“ provokatoriai, jie nori parodyti, kad mes esame Rusijos interesų gynėjai. Aš prašau policijos patraukti gazpromininkus iš mitingo, tai buvo nenumatyta“, – tokiais žodžiais nuo scenos jaunuolius pasitiko „Fronto“ lyderis Algirdas Paleckis. Po jo žodžių mitinguotojai šaukė „gėda, gėda, gėda!“ , o kai kurie patys bandė juos išstumti.

Tiesa, rusiškos bendrovės vėliavomis nešini jaunuoliai buvo nekalbūs ir atsisakė pasisakyti, kokiai Lietuvos įmonei atstovauja.
„Mes tiesiog norėjome pasakyti, kad esame „už“, bet matote, kaip mus sutiko“, – vyniodamas vėliavą žurnalistams sakė vienas iš vaikinų.

Leidimas mitinguoti išduotas 700 žmonių, tačiau šeštadienį susirinko maždaug perpus tiek.

DELFI primena, kad praėjusį šildymo sezoną skirtingos kokybės daugiabučiuose esančių vidutinių 60 kv. m butų sąskaitos už šildymą skyrėsi kartais – nuo maždaug 144 Lt iki 860 Lt.

Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos duomenimis, už praėjusį šildymo sezoną gyventojai buvo likę skolingi apie 100 mln. Lt, iki vasaros pabaigos šios skolos kiek aptirpo ir sudarė apie 80 mln. Lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

VKEKK tikrina „Kauno energiją“ (11)

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) įtaria, kad kauniečiai galėjo...

Lietuvos elektrinėje konservuotas 7-as blokas (13)

Elektrėnų komplekse konservuotas 7-as blokas. Jėgainę valdanti „ Lietuvos energijos gamyba “...

Naftos rinka vis labiau artėja prie paklausos ir pasiūlos pusiausvyros (5)

Po ilgo mažų naftos kainų laikotarpio pasaulio naftos rinka vis labiau artėja prie paklausos ir...

Prasta žinia vairuotojams – po kainų šuolio naftos kainos netoli 3 metų maksimumo (58)

Naftos kainos ketvirtadienį kilo, pranešus apie kritusias JAV atsargas bei Nigerijos kovotojams...

Dėl degalų kainų augimo kreiptasi į Konkurencijos tarybą (110)

Nuo šių metų padidėjo akcizas dyzelinui, dėl to pabrango kai kurios kuro rūšys. Aiškinamasi,...

Top naujienos

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (35)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (518)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (11)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (37)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (759)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

JAV vyriausybė – uždaryta papildyta (94)

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra oficialiai stabdomas, šalies...

Namų tvarkytojos triukas: kaip sudaryti švarių namų įspūdį vos per 10 minučių (18)

Vis bent kartą esame susidūrę su situacija, kai telefonu gauname puikią žinią apie visai...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (41)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Pinigų medžio lapai, pasirodo, plačiai naudojami liaudies medicinoje (7)

Beveik kiekvienuose namuose galima išvysti pinigų medį, kuris, anot legendų, atneša materialinę...

Tragiška avarija prie Kelmės: neatsargiai lenkusiam vairuotojui gresia kalėjimas (7)

Penktadienį policijos pareigūnai gavo pranešimą apie tragišką avariją visai šalia Kelmės....