Įmonės pasirašė tai numatantį ketinimų protokolą, trečiadienį pranešė „LTG Infra“. Pagal planuojamą pasirašyti sutartį ESO įsigys 551 transformatorinę ir 1430 km oro ir kabelinių elektros linijų, o „LTG Infra“ toliau valdys tik skirstymo tinklus, tiekiančius elektrą traukiniams.

„LTG Infra“ generalinis direktorius Karolis Sankovskis sako, kad pasirašius sutartį su ESO dabartiniai „LTG Infra“ privatūs ir verslo klientai bus perduoti ESO.

„Gyventojams atsirastų galimybė rinktis nepriklausomą elektros tiekėją ar įsirengti saulės elektrinę, o mes galėsime mažinti veiklos sąnaudas“, – pranešime teigė K. Sankovskis.

Nepriklausomo tiekėjo licenciją turinti „LTG Infra“ dabar privalo gyventojus arba įmones, esančias šalia geležinkelių, aprūpinti elektra. Bendrovė visoje Lietuvoje turi daugiau nei 2,8 tūkst. klientų, iš jų beveik 2,5 tūkst. – gyventojai. Per metus jie sunaudoja apie 57 mln. kilovatvalandžių elektros.

Pastarieji iki šiol mokėjo už elektrą brangiau nei kiti buitiniai vartotojai, nes jie negaudavo iki 9 centų už kWh valstybės kompensacijos. Tačiau už spalį suvartotą elektrą jiems jau taikoma kompensacija.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją