EG posėdyje ministrai tarsis dėl bendro pareiškimo, kuriuo brėžiama tolesnė euro zonos šalių fiskalinės politikos kryptis ir koordinuotas atsakas reaguojant į energijos kainų šoką bei lėtėjantį ekonomikos augimą, skelbiama ministerijos pranešime.

„Tiek Lietuvos, tiek ir kitų ES šalių ekonomikos susiduria su neigiamomis energijos kainų šoko, sukelto Putino karo prieš Ukrainą, pasekmėmis – aukštesne infliacija, lėtesniu ūkio augimu. Natūralu, kad šiame kontekste šalys taiko įvairias paramos priemones, nukreiptas visų pirma į pažeidžiamiausias visuomenės grupes.

Esant dideliam neapibrėžtumui, turime stiprinti fiskalinės politikos koordinavimą ES lygiu – užtikrinant, kad paramos priemonės yra tikslinės, laikinos ir nedidina infliacinio spaudimo bei nesikerta su vieningos rinkos veikimo principais“, – pažymėjo M. Liutvinskas.

EG posėdžio metu taip pat vyks diskusija dėl skaitmeninio euro sukūrimo, pasiruošimas spalį vyksiantiems Tarptautinio valiutos fondo ir Pasaulio banko metiniams susitikimams.

ECOFIN posėdyje bus siekiama bendrojo požiūrio dėl REPowerEU Reglamento pasiūlymo, siekiant sutelkti resursus ES priklausomybės nuo rusiškos energijos importo mažinimui, nustatant ambicingus atsinaujinančios energijos gamybos ir energijos taupymo tikslus.

„Pagrindinis iššūkis, su kuriuo šiandien susiduria Europa – aukštos energijos kainos, kurias didele dalimi lemia Rusijos karas prieš Ukrainą. Vienintelė teisinga strategija, leisianti padidinti ES atsparumą tokio pobūdžio sukrėtimams – mažinti priklausomybę nuo energijos importo iš Rusijos, didinant atsinaujinančių energijos išteklių dalį ir efektyvinant energijos vartojimą.

Šiems tikslams pasiekti svarbu numatyti ES lygmens finansinių resursų – RePowerEU siūlymas yra žingsnis tinkama linkme, tikimės greito diskusijų finalizavimo ir perėjimo į įgyvendinimo stadiją“, – teigia finansų viceministras M. Liutvinskas.

Be to, ECOFIN posėdyje ministrai apžvelgs aukštų energijos kainų poveikį finansų rinkoms, diskutuos apie Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (RRF) įgyvendinimo peržiūros ataskaitą bei tvirtins Nyderlandų RRF planą. Taip pat vyks apsikeitimas nuomonėmis dėl ES muitinių vaidmens, siekiant užtikrinti sklandų bendrosios rinkos veikimą.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės