„Atnaujindami savo infrastruktūrą, rezerve turime įvairių naudojimui tinkamų perdavimo tinklo įrenginių. Juos iš visos Lietuvos surinkome ir perduosime Ukrainos elektros perdavimo operatorei „Ukrenergo“.

Įrenginiai ukrainiečiams bus labai naudingi atstatant pažeistą energetikos infrastruktūrą. Kaip tik galime prisidedame prie šviesesnių ir šiltesnių dienų Ukrainoje“, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

Pagalbos paketo siuntą sudaro 330 ir 110 kV įtampos perdavimo tinklo įrenginiai – skyrikliai, jungtuvai, viršįtampių ribotuvai, srovės ir įtampos transformatoriai, izoliatoriai ir izoliacinė alyva. Taip pat bus siunčiamas dar vienas 330/110/10 kV autotransformatorius – tai pagrindinis ir brangiausias perdavimo tinklo pastotės įrenginys.

Parama į Ukrainą bus vežama dalimis, pirmoji dalis įrangos iškeliaus artimiausiomis savaitėmis.

„Vasario 7 dieną Ukrainoje per 500 tūkst. gyventojų neturėjo elektros, daugiau nei 4 mln. elektros energiją gauna pagal nustatytą valandinį grafiką. Daugiausia atjungtų vartotojų – Odesos, Lvivo regionuose, Kyjivo mieste, Donecko, Chersono ir Charkivo srityse. Pagalba teikiama Ukrainos elektros perdavimo tinklui šiandien gelbėja gyvybes“, – sako Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje energetikos atašė Laura Pušinskaitė.

Primenama, kad sausio pabaigoje „Litgrid“ į Ukrainą išsiuntė ne mažiau nei 2 mln. eurų vertės 330/110/10 kV autotransformatorių, kuris padės užtikrinti elektros energijos tiekimą, Rusijai tikslingai naikinant Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

Parama Ukrainos energetikos infrastruktūros įmonėms surinkta ir vežama padedant Lietuvos Respublikos ambasadai Ukrainoje, Energetikos ir Susisiekimo ministerijoms. Pagalba Ukrainai perduodama per nevyriausybinę organizaciją „Blue / Yellow“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės