Bendrovės struktūroje išgryninant sinchronizacijos programos įgyvendinimo funkciją siekiama efektyviausio darbo organizavimo ir sklandaus prioritetinės programos vykdymo. Anksčiau skirtingus pavaldumus ir daugiau atsakomybių turėję darbuotojai koncentruojami viename centre ir dirbs tiktai su strateginiais sinchronizacijos projektais.

Naujai įsteigtam centrui vadovaus Mindaugas Ivanavičius. Į naująjį centrą perkeliami sinchronizacijos programą įgyvendinantys darbuotojai, kurių dauguma iki šiol dirbo strateginės infrastruktūros departamente. Naujų etatų kuriamam centrui nėra steigiama, papildomų administracinių kaštų šį pertvarka nepareikalaus.

„Struktūros pakeitimas atspindi sinchronizacijai skiriamą dėmesį ir programos strateginę reikšmę. Mūsų laukia ketveri lemiami sinchronizacijos projektų įgyvendinimo metai, turime užtikrinti sklandų projektų užbaigimą. Siekiame, kad atsakingi specialistai galėtų koncentruotis į šiuos uždavinius, o struktūra ir darbo organizavimas maksimaliai atitiktų visai Lietuvai strateginių projektų svarbą“, - sakė Rokas Masiulis, „Litgrid“ generalinis direktorius.

Numatoma, kad Sinchronizacijos programos įgyvendinimo centras veiks terminuotai, iki sinchronizacijos programos įgyvendinimo pabaigos.

Dėl šios priežasties jis yra steigiamas ne kaip atskiras departamentas, o kaip specialus funkcinis centras bei koncentruosis tik į pagrindinę jam priskirtą veiklą. Po sinchronizacijos šiame centre dirbančių žmonių kompetenciją planuojama pasitelkti įgyvendinant kitus projektus, kurie numatyti „Litgrid“ strategijoje.

Anksčiau sinchronizacijos programą vykdęs Strateginės infrastruktūros departamentas tęs savo pagrindinę veiklą – užtikrins elektros perdavimo sistemos infrastruktūros plėtros ir rekonstrukcijos projektų įgyvendinimą.

Prie „Litgrid“ prisijungęs naujojo centro direktorius M. Ivanavičius iki šiol 17 metų ėjo vadovaujamas pareigas inžinerijos ir architektūros kompanijoje „Sweco Lietuva“, pastaraisiais metais jis buvo atsakingas už verslo vystymą.

Lietuvos Vyriausybė yra patvirtinusi 15 ypatingos valstybinės svarbos sinchronizacijos programos projektų. Šiuo metu jau įgyvendinti 4 iš jų. Tai – 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas, 110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba, 330 kV linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstrukcija, taip pat – reikšmingiausias projektas iš kol kas įgyvendintų, prie Alytaus esančio „LitPol Link“ jungties išplėtimas.

Iš viso iki šių metų pabaigos bus baigta beveik 40 proc. visų sinchronizacijos programos darbų. Baltijos šalių sinchronizaciją su žemyninės Europos tinklais planuojama įgyvendinti 2025 m. Iki šiol Lietuva, Latvija ir Estija kartu su Rusija ir Baltarusija veikia vadinamajame BRELL žiede, kuriame elektros dažnis centralizuotai reguliuojamas Rusijoje.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės