aA
Nacionalinio investuotojo „Leo LT” stebėtojų taryba penktadienį patvirtino naujos sudėties bendrovės valdybą ir jos pirmininku paskyrė RST generalinį direktorių Gintautą Mažeiką. Jis anksčiau yra vadovavęs draudimo įmonei „PZU Lietuva". G. Mažeika „Leo LT“ vadovo poste keičia atsistatydinusį Rymantą Juozaitį.
Gintautas Mažeika ir Julius Niedvaras
Gintautas Mažeika ir Julius Niedvaras
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pasak LEO LT stebėtojų tarybos pirmininko Juliaus Niedvaro, Gintautas Mažeika daugiau nei septyniolika darbo metų vadovavo įvairioms įmonėms ir sukaupė didžiulę vadybos patirtį.

Prieš tapdamas Rytų skirstomųjų tinklų vadovu, G. Mažeika ėjo UAB DK „PZU Lietuva“ valdybos pirmininko ir generalinio direktoriaus pareigas. Vilniaus universitete G. Mažeika yra baigęs finansų specialybę, vėliau Kauno technologijos universitete įgijo verslo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.

„Leo LT“ stebėtojų taryba taip pat pritarė naujos sudėties valdybai, kurioje be G. Mažeikos dar dirbs RST Elektros tinklo direktorius Valdas Bancevičius, advokatas Vilius Bernatonis, iki šiol valdybos nariu buvęs Ramūnas Bičiulaitis ir buvęs „Hanner" generalinio direktoriaus pavaduotojas Darius Montvila.

Penktadienio rytą kandidatus žurnalistams įvardijęs premjeras Gediminas Kirkilas nepatikslino, kuriuos iš šių asmenų į „Leo LT“ valdybą pasiūlė „Maxima LT“ savininkai ir kuriuos Vyriausybė.

„Ne čia klausimo esmė. Svarbiausia, kad jie visi – profesionalai. Teisininkai, ekonomistai, energetikai. Visi atstovaus kompanijos interesams“, - aiškino premjeras.

DELFI primena, kad antradienį „Leo LT” valdybos pirmininkas ir vyriausiasis vykdomasis pareigūnas R. Juozaitis bendrovės stebėtojų tarybai įteikė atsistatydinimo raštą. Tokį sprendimą „Leo LT” vadovas priėmė dėl asmeninių priežasčių.

Atsistatydinus valdybos pirmininkui, kartu turėjo trauktis ir visa valdyba.

G.Mažeika: ateinu ne trumpam

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Andrius Kubilius penktadienį pareiškė, kad „Leo LT“ stebėtojų taryboje norėtų matyti parlamentinių partijų atstovų ir kalbėjo apie tai, kad naująją bendrovės vadovybę turėtų skirti jau naujoji Vyriausybė, kurią, kaip manoma, gali formuoti būtent konservatoriai.

„Formuoti valdybą būtent dabar buvo tarybos sprendimas. Aš manau, kad ateinu ne trumpam, valdyba ateina, kad dirbtų rimtus darbus, kurie yra numatyti mūsų strategijoje. Be abejo, akcininkai visada turi sprendimo teisę, bet tikiuosi, būsime vertinami pagal nuveiktus darbus”, - žurnalistams teigė G. Mažeika, paklaustas, ar nemano, kad nauja Vyriausybė netrukus gali siekti vėl suformuoti naują „Leo LT” vadovybę.

„Leo LT” stebėtojų tarybos pirmininkas J. Niedvaras, kaip ir anksčiau premjeras G. Kirkilas, nepatikslino, kuriuos iš kandidatų į „Leo LT“ valdybą pasiūlė „Maxima LT“ savininkai ir kuriuos Vyriausybė.

Jis atmetė prielaidą, kad nacionalinė elektros energetikos bendrovė esą pereina „Maxima LT“ savininkų įtakon.

„Nematome jokio tiesioginio ryšio su viena ar kita kompanija. Rinkdami valdybą mes rėmėmės žmonių sugebėjimais”, - sakė J. Niedvaras.

Jis kartojo, kad buvo būtina keisti visą valdybą pasitraukus dviems jos nariams – R. Juozaičiui ir Sauliui Spėčiui.

„Nebuvo kalbos, ar likę valdybos nariai dirbo gerai ar blogai. Dalis jų ir toliau dirbs „Leo LT” arba susijusiose bendrovėse. Su kiekvienu bus vedami pokalbiai ir bus priimti visiems naudingi sprendimai”, - sakė J. Niedvaras.

Pats G. Mažeika neslėpė pažįstąs vieną iš „VP Grupės” akcininkų Igną Staškevičių, kaip ir „daugelį kitų verslininkų, nes Lietuva nėra didelė valstybė”.

Sumažino atlyginimus

Penktadienį paaiškėjo, kad naujasis „Leo LT“ valdybos pirmininkas gaus mažesnę algą, nei jo pirmtakas – iš viso 40 tūkst. litų per mėnesį. Atlyginimai sumažinti ir kitiems valdybos nariams – jie gaus po 35 tūkst. litų.

Buvęs nacionalinio investuotojo vadovas R. Juozaitis per mėnesį neatskaičius mokesčių uždirbdavo 50 tūkst. litų - kaip valdybos pirmininkas jis gaudavo 32 tūkst. litų, o kaip vyriausias vykdomasis pareigūnas - dar 18 tūkst. litų.

Kiti valdybos nariai iš viso uždirbdavo po 45 tūkst. litų.

„Atlyginimai sumažinti bendru sprendimu, sutarus padidinti, jeigu bus pasiekti suplanuoti rezultatai“, - aiškino J. Niedvaras.

Skubina projektus

Penktadienį Nacionalinio investuotojo priežiūros komiteto posėdyje G. Kirkilas ragino „Leo LT“ aktyvinti bendrovės veiklą ir spartinti energetinius projektus – naujos atominės elektrinės statybą ir elektros tiltus į Švediją bei Lenkiją.

„Lietuvos interesas yra spartinti visus mūsų projektus. Ypatingai svarbus yra „Swedlit`as“. Tikiuosi, kad pirmadienį Helsinkyje Švedijos vyriausybė aiškiai pasakys, kad projektą mes galime pradėti, - sakė premjeras. - Deja, tenka pripažinti, kad su latviais mums nepavyksta iki galo susitarti. Matyt, Latvijos vyriausybė šiandien neturi pakankamai politinės valios tą daryti. Jie siūlo net ne projektą, bet visiškai kitokį įsivaizdavimą. Tai reikštų, kad mes ir vėl prarandame labai daug laiko, nors esame pasiruošę pradėti projektą vystyti jau kitą savaitę“.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Karaliaučiuje vėl išbandytas elektros sistemos veikimas izoliuotu režimu (2)

Rusijos Karaliaučiaus srityje šeštadienį buvo vėl atliktas elektros sistemos izoliuoto darbo...

Degalinėse – ilgai nematytos kainos: brangimą lemia ne tik nafta (331)

Dyzelio kaina populiariuose degalinių tinkluose jau sukasi apie 1,25 euro už litrą, benzinas –...

Elektros energijos kainos visoje Europoje muša rekordus: pokyčių galima tikėtis negreitai (20)

Vasaros pabaiga ir pirmasis rudens mėnuo visoje Europoje pažymėtas kai kur net dešimtmetį...

Kaune nuo pirmadienio pradedamas šildymo sezonas (53)

Rugsėjo 27-ąją Kaune oficialiai pradedamas šildymo sezonas. Kaip ir praėjusiais metais,...

Karaliaučiuje vyksta elektros sistemos izoliuotas bandymas (8)

Rusijos Karaliaučiaus srityje šeštadienį vyks elektros sistemos izoliuoto darbo bandymas.

Top naujienos

Kaip galėtume išvengti karantino Lietuvoje: iš visų taikytų priemonių ši būtų pati švelniausia (16)

Seimo narė Jurgita Sejonienė sako tikinti, kad pandemijos plitimo šalyje suvaldymui neteks...

Kubilius: dvi šios Vyriausybės kadencijos būtų didelė sėkmė Lietuvai (189)

Europarlamentaras, buvęs premjeras Andrius Kubilius teigia, kad premjerė Ingrida Šimonytė ir jos...

Kada sulauksime vaistų nuo COVID-19: prabilo apie sunkiai suvokiamą paradoksą dėl šalutinio poveikio (110)

Kone kasdien Lietuvoje nustatoma vis daugiau naujų koronaviruso atvejų, neguodžia ir tai, kad dar...

Šimonytė – apie partnerystę: rėmiau, remiu ir remsiu (469)

Pagrindo kol kas stoti į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) narių...

Navickienė: neramumai Rukloje su vaiko mirtimi nesusiję, jis labai sunkiai sirgo situaciją pakomentavo ir Bilotaitė (238)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė bei socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika...

Užkalnis rodė mamai, kaip restoranus kritikuoja. Mamai patiko (8)

Metas grįžti iš saulėtosios Italijos pietų mintimis į Dievo pamirštą ir antivakseriais bei...

Modesta Meškė | D+

45-erių Sandrija Čapkauskienė išdavė, kaip išsaugojo savo jaunatvišką grožį: pinigų nešvaisto, bet yra priemonių, be kurių ji neapsieina

Kiekviena moteris savo kasdienybėje turi grožio rutiną ir tam tikrus ritualus, be kurių ji...

Landsbergis atkirto apie Vyriausybės perkrovimą kalbančiam Skverneliui: iš jo patarimų dabar nelaukiu (143)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis teigia,...

Naujausia informacija apie migrantų centre įkurdinto vaiko mirtį: paryčiais pablogėjo sveikata, nuvežus į ligoninę mirė (121)

Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorė Beatričė Bernotienė spaudos konferencijos metu...

Armonaitė: Partnerystės įstatymas Lietuvoje bus (903)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sekmadienį kalbėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos...