„Gyventojai, kurie vis dar moka už elektrą didesnį tarifą nei valstybės kompensuojama 28 ct/kWh riba, turi galimybę rinktis mažesnius tarifus ir sutaupyti“, – rašoma agentūros apžvalgoje.

LEA duomenimis, per šią savaitę, palyginti su ankstesnės savaitės kainomis, du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“) siūlomų fiksuotų planų kainų nekeitė, o „Ignitis“ šias kainas sumažino 1 proc. Nuo šių metų pradžios nepriklausomų elektros energijos tiekėjų fiksuotos kainos planų 1 kWh kaina sumažėjo 23–35 proc. „Ignitis“ kainas šiais metais sumažino vidutiniškai 0,15 Eur/kWh, „Elektrum Lietuva“ – vidutiniškai 0,11 Eur/kWh, „Enefit“ – vidutiniškai 0,08 Eur/kWh.

Anot LEA, buitiniams vartotojams siūlomų fiksuotų planų tarifus žemyn spaudžia nuo metų pradžios išliekančios žemos didmeninės kainos, nepaisant to, kad vasario mėnesio vidutinė „Nord Pool“ biržos kaina, palyginti su sausio mėnesio vidutine kaina, padidėjo 11,3 proc. ir siekė 0,115 Eur/kWh.

Nuo sausio vidurio elektros kainos biržoje stabilizavosi – paskutiniąsias 7 savaites vidutinė savaitės kaina buvo nuo 0,11 iki 0,13 Eur/kWh be PVM.

Šią savaitę nepriklausomų elektros tiekėjų planų su fiksuota elektros energijos kaina (24 mėn. ir 36 mėn.) 1 kWh vidutinė kaina siekė 0,27 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,28 Eur/kWh (viena laiko zona). Visų 3 tiekėjų siūlomos dviejų laiko zonų naktinio tarifo kainos yra 0,19–0,26 Eur/kWh ir mažesnės už valstybės kompensacijos žemutinę ribą (0,28 Eur/kWh).

Dviejų tiekėjų („Elektrum Lietuva“ ir Ignitis“) siūlomos vienos laiko zonos tarifo kainos ( 0,26 Eur/kWh ir 0,28 Eur/kWh) yra ne didesnės už valstybės kompensacijos žemutinę ribą.

Šiuo metu 6 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo vienas tiekėjas („Elektrum Lietuva“), 12 mėn., 24 mėn. – taip pat vienas tiekėjas („Ignitis“), 36 mėn. – du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“), 84 mėn. elektros energijos kainos fiksavimo laikotarpio planus siūlo vienas tiekėjas („Enefit“).

Vienas tiekėjas („Elektrum Lietuva“) siūlo vienos laiko zonos fiksuotos kainos planus (fiksavimo laikotarpis 6 mėn. arba 36 mėn. su galimybe tiekėjui kas 6 mėn. peržiūrėti kainas), kurių 1 kWh kaina yra mažesnė už nustatytą kompensavimo žemutinę ribą.

Visuomeninio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo kovo 1 d. iki birželio 30 d. yra 0,28 Eur/kWh (viena laiko zona) ir 0,32 Eur/kWh bei 0,193 Eur/kWh (dvi laiko zonos).

Garantinio tiekimo kaina (vienos ir dviejų laiko zonų) kovo mėnesį, palyginti su vasario mėnesiu, vidutiniškai didėja 7,6 procento.

Planų su nefiksuota elektros energijos kaina (vienos laiko zonos) 1 kWh kaina vasario mėnesį, palyginti su sausiu, vidutiniškai padidėjo 5,3 proc. ir siekė 0,237 Eur/kWh.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės